Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tunalı Hilmi’de Kaldırımlar Yenileniyor

Giriş Tarihi: 12.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Tunalı Hilmi’de Kaldırımlar Yenileniyor
Büyükşehir Belediyesi tarafından Tunalı Hilmi Caddesinde geçen hafta başlatılan kaldırım yenileme çalışmaları devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmayla Tunalı Hilmi Caddesinin kaldırımları sökülerek yerine bazalt kaplamalı beton blok döşeniyor.
Çalışmaların gece-gündüz devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, “Tunalı Hilmi Caddesi eskiyen kaldırımların yerine bazalt kaplamalı kaldırımlar döşenerek çok daha sağlam ve modern bir görünüme kavuşturulacak” dedi.
Caddede bir yandan kaldırım yenileme çalışmaları devam ederken diğer yandan altyapı kuruluşları tarafından imalat çalışmalarının yapıldığını vurgulayan Üçpınar, elektrik hatlarının da ilgili şirket tarafından yer altına alındığını söyledi.
Vatandaşların mağdur olmaması için çalışma başlamadan önce afişlerle uyarılarda bulunulduğunu hatırlatan Vedat Üçpınar, çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.
Ankara genelinde kaldırım çalışmalarının okulların kapanmasıyla birlikte yoğunlaştığını kaydeden Vedat Üçpınar, “Özellikle Çankaya bölgesinde ihtiyaca göre çok sayıda caddede kaldırım yenileme çalışması yapılacak” diye konuştu.
YENİ KALDIRIMLAR BAZALT TAŞINDAN
Başkent genelinde kaldırım yapımında bazalt kaplamalı beton bloklar kullanıldığını anlatan Vedat Üçpınar, Tunalı Hilmi Caddesindeki kaldırım çalışmasında da bazalt kaplamalı taş kullanıldığını ve bu kaldırımların çok daha sağlam ve estetik olduğunu söyledi.
Üçpınar, caddede görme engelliler için iz yolu yapıldığını paylaşarak,
çalışmada görme engelliler için klavuz beton parke ve uyarıcı beton parke kullanıldığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunalı Hilmi’de Kaldırımlar Yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN