Keçiören Belediyesinde Mahalle İftarı

Giriş Tarihi: 13.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Ramazan-ı Şerifi özlemle bekledik, şimdi hüzünle uğurluyoruz. Bu ayda ibadetleriniz kabul olsun, bugünler Kur’an günleri, rahmet, bereket, paylaşma günleridir” dedi.
Keçiören Belediyesi’nin “Mahallede İftar Var” temasıyla Sancaktepe Mahallesi Pazar Yerinde düzenlediği iftarda Sancaktepe, Yükseltepe ve Şehit Kubilay Mahalleleri sakinleri aynı sofrada buluştu.
Aynı iftar sofrasını paylaşan mahalle sakinleri, Ramazan’ı birlik ve beraberlikle yaşamanın da tadına vardılar. Osmanlı İlahi Grubunun seslendirdiği ilahilerle başlayan ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam eden iftar programına Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
"ÖZLEMLE BEKLEDİK, HÜZÜNLE UĞURLUYORUZ"
Ramazanın son günlerine yaklaşıldığını vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı Ak, “Ramazan-ı Şerifi özlemle bekledik, şimdi hüzünle uğurluyoruz. Bu ayda ibadetleriniz kabul olsun, bugünler Kur’an günleri, rahmet, bereket, paylaşma günleridir. Bu günlerde beraber olmak, iftarı birlikte açmak bizler için ayrı bir önemde, ayrı bir değerdedir” dedi.
Ramazan’da önce yakın çevremizden başlayarak herkese el uzatmamız gerektiğinin altını çizen Ak, “Etrafınızdakilere bir ihtiyaçları olup olmadığını sorun” uyarısında bulundu.
Keçiören Belediyesinin düzenlediği 6. Uluslararası Ramazan Etkinliklerine de değinen Ak şunları söyledi; “Ramazan boyunca 18 ülkeden 1000’e yakın misafiri ağırladık. Çin Seddi’nden Adriyatik’e kadar gönül coğrafyamızdaki tüm İslam Ülkeleriyle kardeşlik köprüleri kurulmasına vesile olduk.”
14 Temmuz’da Keçiören Belediyesi’nin Kerkük’te bir kardeşlik iftarı vereceğini de söyleyen Ak; “Biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz. Dışarıdaki Müslüman ülkeler bizden güç alıp destek gördükçe daha güçlü oluyorlar. 11 Temmuz’da Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile Bosna’da Srebrenitsa Katliamını Anma Programındaydık. Keçiören’de de bu soykırımı hatırlatan bir anma programı düzenledik. Müslüman kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzu ve onlara sahip çıktığımızı da her fırsatta gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören Belediyesinde Mahalle İftarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN