Büyükşehir Belediye Meclisi Çaldağı Kentsel Dönüşüm Ve Gelişim Projelerini TEK Meclis Kararında Toplama Kararı Aldı

Giriş Tarihi: 14.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Büyükşehir Belediye Meclisi, Çankaya ilçesi Keklikpınarı Mahallesi Çaldağı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı’nda yapılacak tüm uygulamaların tek bir Meclis kararında toplanmasını kararlaştırdı.
Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, Özel Projeler ve Dönüşüm Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı ve Başkan Melih Gökçek’in “olur”u ile Meclise sunulan Başkanlık Yazısı ele alındı. Başkanlık yazısında, Büyükşehir Belediyesi’nin yürüteceği projedeki yükümlülüklerinin yerine getirilmesi ve projenin amacına uygun gerçekleştirilmesine yönelik, proje içerisindeki hak sahipleri ile yapılacak kamulaştırma, protokol, taahhütname, sözleşme, kira ödemesi, sosyal konut tahsisi, trampa, arsa tahsis, tapu devri ve tapu tesciliyle ilgili konularda yapılacak tüm uygulamaların tek bir Meclis kararında toplanmasına ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.
Başkanlık Yazısı’nda tapulu arsası ve arsasıyla birlikte üzerine kayıtlı tesisi bulunan hak sahipleri için uygulanacak esaslar, 2981, 3290 ve 3366 sayılı yasalara tabi olarak hak sahibi olan gecekondu sahipleri için uygulanacak esaslar, belgesiz ve kaçak yapılara uygulanacak esaslar ortaya konuldu.
Yapılan değerlendirmelerin ardından,  Çankaya ilçesi Keklikpınarı Mahallesi Çaldağı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı’nda yapılacak tüm uygulamaların tek bir Meclis kararında toplanması “oy çokluğu” ile kabul edildi.
NAZLI ERGÜL GENEL SEKRETER YARDIMCISI
Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Büyükşehir Belediye Meclisi’ne Başkan Melih Gökçek’in “olur” ile sunulan “Bilgi yazısı”nda da; Ankara Büyükşehir Belediyesi 1.Hukuk Müşavirliği görevini yürüten Nazlı Ergül’ün 1. Dereceli Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanması, Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşavirliği görevine ise ASKİ Genel Müdürlüğü emrinde 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Veysel Kazan getirildiği üyelerin bilgisine sunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Belediye Meclisi Çaldağı Kentsel Dönüşüm Ve Gelişim Projelerini TEK Meclis Kararında Toplama Kararı Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN