Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TİKA’nın Desteğiyle Somalili Öğrencilere Türkçe Kursu

Giriş Tarihi: 14.7.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Somali’nin başkenti Mogadişu’da sabah ve öğle saatlerinde olmak üzere, Türkiye’ye Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi için gidecek olan öğrencilere yönelik Türkçe kursu başlatıldı
TİKA Koordinasyon ofislerinin bulunduğu ülkelerde eğitimin desteklenmesi amacıyla 2015 yılında TİKA’nın Öğretmenleri Projesini uygulamaya koydu. Proje kapsamında Somali’de çalışma yapmak üzere Öğretmen Ali Rıza Ünal görevlendirildi.
TİKA Mogadişu Program Koordinasyon Ofisi Koordinasyonuyla, başkent Mogadişu’da sabah ve öğle saatlerinde olmak üzere, Türkiye’ye Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi için gidecek olan öğrencilere yönelik Türkçe kursu başlatıldı. Türkçe kurslar kapsamında sabah kursuna 8, öğle kursuna 18 öğrenci katıldı. Türkçenin öğretildiği kurslara öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği görüldü.
Somali Mogadişu Program Koordinasyon Ofisinden alınan bilgiye göre; Somali halkının, özellikle 2011 yılında yaşanan büyük kuraklık ve sonrasındaki açlık karşısında Türkiye, Somali halkına yardım konusunda seferber oldu. Bu olaydan sonra Türkiye ve Türkçe’ye olan ilginin arttığı görülüyor. Bu bağlamda Türkçe kurslarının açılması konusunda yoğun bir talep olduğu ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TİKA’nın Desteğiyle Somalili Öğrencilere Türkçe Kursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN