Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altındağ’da Sinek Derdine Son

Giriş Tarihi: 15.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
İlçe genelinde yaptığı ilaçlama faaliyetleriyle bölgeyi sineklerden temizleyen Altındağ Belediyesi, Ramazan Ayı’nda da çalışmalarını sürdürdü.
Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Ramazan Bayramı’na kısa bir süre kala cadde ve sokakları haşerelerden arındırarak temizliğe verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor.
Tüm ilçeyi kapsayan ilaçlama çalışmalarında Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki 6 ekip görev alıyor.3 anonslu ilaçlama aracı ve 12 personel ile Altındağ’ı köşe bucak temizleyen ekipler, çalışmalarını 06.00 - 12.00 ile 16.00 - 22.00 saatleri arasında gerçekleştiriyor. Ekipler, sık sık anons yaparak çalışmalar hakkında da halkı bilgilendiriyor.
VATANDAŞ RAHAT BİR NEFES ALIYOR
Altındağ’ın tüm mahallelerinde yapılan ilaçlama çalışmalarıyla vatandaş rahat bir nefes alıyor. Bölge, ilaçlama çalışmaları sonucunda özellikle yaz mevsiminde sıkça görülen karasinek ve sivrisineklerden temizleniyor. İlaçlama aşamasında haşereleri yok etmede en az etken maddeyle en kalıcı, etkili ve ekonomik olan ULV (Ultra Low Volume) sistemi kullanılıyor. Altındağ’ın her mahallesi, haftada iki kez bu uygulamaya tabii tutuluyor.
Vatandaşın isteklerini her şeyden önde tutan Altındağ Belediyesi, ilaçlama esnasında aldığı önlemlerle de dikkat çekiyor. Koruyucu kıyafetlerini giyip maske, gözlük ve eldivenlerini takan personeller, ilaçlama faaliyetlerini titizlikle yerine getiriyor. Konuyla ilgili Halk Sağlığı Kurumu’ndan sertifika alarak daha bilinçli bir hale gelen Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, halk sağlığını göz ardı etmiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağ’da Sinek Derdine Son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN