BBP’li Topçu’dan Koalisyon Formülü

Giriş Tarihi: 17.7.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
BBP’li Topçu’dan Koalisyon Formülü
Eski BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili, "En uygun hükümet AK Parti ile MHP arasında kurulacak koalisyon hükümetidir. Böyle bir hükümet ülkemizin hızının kesilmemesi adına en uygun formüldür" dedi.
Yerli Düşünce Derneği tarafından dün düzenlenen iftar programına eski BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Yerli Düşünce Derneği Başkanı Metin Gündoğdu, Sağlık Bakanlığı Müşaviri Kadir Başar, eski Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Mehmet Atak, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü Abdullah Topçu, Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Baykuş, Optimar Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir, iş adamı Faruk Tuğcu, eski BBP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, Nizam Şahin ile gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri başta olmak üzere çok sayıda önemli isim katıldı. Programda konuşan eski BBP Genel Başkanı Topçu, dernek üyeleri, gazeteciler ve iş adamlarıyla bir araya gelmekten memnun olduklarını belirterek, bu tür organizasyonların sıklıkla gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.
"ERKEN SEÇİM SON ÇARE"
Faydalı bir görüşme olduğunu dile getiren Topçu, hükümet kurma çalışmalarını değerlendirdi. Topçu, "Gerek siyasi tabanları, gerekse söylemleri itibarıyla en uygun hükümet AK Parti ile MHP arasında kurulacak koalisyon hükümetidir. Böyle bir hükümet ülkemizin hızının kesilmemesi adına da en uygun formüldür" dedi.
MHP’nin öne sürdüğü şartların kolaylıkla aşılabileceğini dile getiren Topçu, "Bu formülün gerçekleşmemesi için içeride ve dışarıda çok büyük gayretler var. Bu hükümeti kurma noktasında yan çizenler, tarihe de millete de hesap veremezler. Denemeden, yol yürümeden erken seçim isteme söylemleri en son çaredir. Önyargılarla, korkularla siyaset olmaz" diye konuştu.
"TÜRKİYE SUSTURULUYOR"
Doğu Türkistan’da yaşanan Çin baskısına ilişkin Topçu, "Orada bir zulüm var. Türkiye gibi jeopolitiği ve tarihi derinliği çok önemli olan bir ülke, Birleşmiş Milletler’in (BM) 5 daimi ülkesi tarafından susturuluyor ve bastırılıyor" ifadesini kullandı.
"Doğu Türkistanlılara terörist muamelesi yapılıyor" diyen Topçu, "Asya’daki huzurun anahtarı gök bayraktır. Avrasya’daki huzurun anahtarı da al bayraktır. Biz, Çin’in toprak bütünlüğüne tabii ki saygılı olacağız. Bu çok net ama onlar da imzalamış oldukları uluslararası anlaşmalardan doğan hak ve hukuk noktasında sorumlu olacaklar. Tüm dünyanın gözünün içine baka baka insan haklarını ihlal ediyorlar" diyerek tepkisini dile getirdi.
İç ve dış gelişmelerin konuşulduğu programda, özellikle Doğu Türkistan ve İslam dünyasına ilişkin değerlendirmeler yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BBP’li Topçu’dan Koalisyon Formülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN