Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak Belediyesi Vatandaşın Acılarını Paylaşıyor

Giriş Tarihi: 19.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Sosyal hizmetleriyle Mamaklıların en büyük destekçisi olan Mamak Belediyesi vatandaşı en zor ve en acı zamanında da yalnız bırakmıyor. Haftanın yedi günü hizmet veren cenaze işleri, vatandaşın en zor zamanında imdadına yetişerek pek çok prosedürü hızlıca çözüme kavuşturuyor.
Cenaze sahipleri ölüm gerçekleştiğinde öncelikli olarak Mamak Belediyesi’ne başvuruyor. Belediye ekipleri herhangi bir yanlışlığa sebep olmamak ve ölümün gerçekleşip gerçekleşmediğine dair cenaze muayenesini gerçekleştiriyor. Yapılan muayenenin sonrasında cenaze sahiplerinin doldurması için hazırlanan ölüm beyannamesi formları cenaze sahipleri tarafından dolduruluyor. Mamak Belediyesi’nin her zaman vatandaşın yanında olduğunu dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Hayatın kaçınılmaz bir gerçeğidir ölüm. Bizler bu noktada cenaze sahiplerini bir takım prosedürlerle uğraştırmak yerine doğrudan çözüme kavuşturuyoruz. Cenaze sahiplerinin talepleri doğrultusunda belediyemize ait cenaze araçları ile vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.
DEFİN ÖNCESİNDE VE SONRASINDA HİZMET DEVAM EDİYOR
Erkek ve kadınlar için ayrı ayrı hazırlanan cenaze levazımatı cenaze sahiplerine ücretsiz olarak teslim ediliyor. Cenaze levazımatının içerisinde kefen takımı, sabun, havlu ve diğer gerekli cenaze malzemesi bulunuyor. Ayrıca Mamak Belediyesi cenaze nakil işlemini de ücretsiz olarak üstleniyor. Doğrudan cenazenin taşınmasının yanı sıra Mamak Belediyesi cenaze yakınları içinde araç tahsisinde bulunuyor. Cenaze defin işleminden sonra Mamak Belediyesi Cenaze Ekipleri cenaze evlerine de ziyaret gerçekleştiriyor. Taziye paketiyle gerçekleştirilen ziyaretle acılara ortak olunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak Belediyesi Vatandaşın Acılarını Paylaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN