Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesine İlgi Büyük

Giriş Tarihi: 19.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Keçiören Belediyesi’nin çarpık kentleşmenin önüne geçme, güvenli ve sağlam bir Keçiören inşa etme temelli Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi, toplamda bin 600 konutuyla Keçiören’in çehresini değiştirmeye hazırlanıyor.
Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesinde tapulu bin 180 tane gecekonduda yaşayan hak sahipleri müteahhitlerle doğrudan anlaşarak yeni, modern binalarına kavuşacakken, tapusu olmayan gecekondu sahipleri ise yapılan 451 konut ile uygun fiyatlarda ev sahibi olacak.
Yüzde 35’i tamamlanan projeyle ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak "Allah’ın izniyle 2016 yılı içerisinde tapu dağıtımını gerçekleştireceğiz. Diğer konutların tapularını ise 2017 yılı içinde vermeyi planlıyoruz" dedi.
Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesinin içerisinde yeşil alanlar, otoparklar, çocuklar için oyun alanları, sosyal tesisler yer alacak. Çarpık, güvensiz yapılar yerini modern konutlara bırakacak. Hem Keçiören’in cazibesi artacak hem de Keçiören yerleşim yeri olarak modern ve nitelikli konutlarıyla tercihlerde ön sıraya yerleşecek.
Birçok yabancı ülkenin de dikkatini çeken projeyi Fas, Filistin gibi ülkelerden gelen heyetler ziyaret ederek bilgi alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesine İlgi Büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN