İşler’den Koalisyon Açıklaması

Giriş Tarihi: 20.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
AK Parti Milletvekili Emrullah İşler, “Koalisyon çalışmalarından sonuç alınamadığı takdirde milletimiz, istikrar için gerekli hakemliği zamanı gelince yapacaktır” dedi.
İşler, 7 Haziran seçimlerinde milletin hiçbir partiye tek başına hükümeti kuracak çoğunluğu vermediğini hatırlatarak, “TBMM Başkanlık Divanı’nın oluşturulmasının ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hükümeti kurma görevini Başbakanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na verdi. AK Parti’nin ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran’dan bugüne kadar sergilediği uzlaşmacı söylem ve tavır milletimizin takdirini kazanmıştır” ifadesini kullandı.
İşler, şöyle devam etti:
”Muhalefet partilerinin 7 Haziran sonrası geliştirdikleri kırmızı çizgili ve uzlaşmaz tavırlarını milletimiz yakından takip etmektedir. Bölgemizde ve uluslar arası arenada önemli gelişmelerin olduğu bir dönemde Türkiye’de siyasi ve ekonomik istikrarını sürmesi gerekmektedir. Koalisyon çalışmalarından sonuç alınamadığı takdirde milletimiz istikrar için gerekli hakemliği zamanı gelince yapacaktır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşler’den Koalisyon Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN