Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İŞKUR, Üniversite Öğrencilerinin Zorunlu Stajlarını Finanse Ediyor

Giriş Tarihi: 21.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü ve Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanı Dr. Nusret Yazıcı, üniversitelerle imzalanan protokoller sayesinde öğrencilerin zorunlu ve isteğe bağlı stajlarının işbaşı eğitim programı aracılığı ile yapılması sağlanarak gençlerin iş hayatına girişlerinin daha kolaylaşacağını ifade etti.
Türkiye İş Kurumu, üniversite öğrencilerinin Kurum hizmetlerinden daha fazla yararlanmasını temin etmek ve öğrencilerin zorunlu ve isteğe bağlı stajlarını yaparken gelir elde etmelerini sağlamak için işbaşı eğitim programları uygulamasını yaygınlaştırdı.
İŞKUR Genel Müdürü Dr. Yazıcı yaptığı açıklamada, “Yükseköğretim öğrencilerimizin işgücü piyasasına girişte karşılaştıkları engellerin en aza indirilmesini istiyoruz. Bu amaçla, üniversitelerle işbirliklerimizi artırarak irtibat noktalarımızın sayısını 84’e çıkardık. Ayrıca 18 üniversite ile işbaşı eğitim programına katılımı daha fazla artırmak için protokol imzaladık. Bunların sayısı önümüzdeki dönemde daha da artacak. Yaptığımız çalışmalar ile öğrencilerin öncelikle eğitim aldıkları mesleklerde ve istedikleri diğer mesleklerde yapacakları zorunlu ve isteğe bağlı stajlarını işbaşı eğitim programı ile finanse ederek aylık 1000 TL düzeyinde ödeme yapıyoruz. Bu kapsamda öğrenciler zorunlu ve isteğe bağlı stajlarını sektörün en iyi işyerlerinde yaparken gelir de elde ediyorlar. İşverene hiçbir maliyeti olmayan bu programa katılan öğrencilerin kısa vadeli sigorta primlerini de İŞKUR ödüyor” ifadesini kullandı.
Yazıcı ayrıca; “Eğitimli işgücüne hizmet verme ve gençlerimizi iş hayatına hazırlama noktasında ülkemizde faaliyet gösteren tüm üniversitelerle işbirliği yapmaya her zaman hazırız. 81 ilde bulunan teşkilatımız ve özverili personelimiz aracılığıyla üniversitelerle işbirliğini geliştirerek daha fazla öğrenciye ulaşmayı planlıyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR, Üniversite Öğrencilerinin Zorunlu Stajlarını Finanse Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN