Başbakan Davutoğlu’nun Erzurum Kongresi’nin 96. Yıldönümü Mesajı

Giriş Tarihi: 23.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün milletçe, istiklal ruhumuzu şekillendiren ortak değerler etrafında kenetlenerek, birlik ve beraberlik içinde, aynı azim ve kararlılıkla medeniyet yürüyüşünü sürdürmeye devam etmekteyiz" dedi.
Başbakan Davutoğlu, Erzurum Kongresi’nin 96. yıldönümü dolayısıyla mesajı yayınladı. Mesajında Erzurum Kongresi’nin Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran mücadele ruhunun en önemli göstergelerinden biri olduğunu belirten Davutoğlu, "Erzurum Kongresi’nde alınan kararlar istiklalimizden ve vatanın bölünmez bütünlüğünden asla vazgeçmeyeceğimizi tüm dünyaya ilan edişimizin somut bir göstergesidir" dedi.
Türk milletinin kendi kaderini tayin etme yönünde attığı en büyük adımlardan biri olan Erzurum Kongresi’nde bağımsız cumhuriyetin kurulmasına da ayrıca öncülük edildiğine dikkat çeken Davutoğlu, şunları kaydetti:
"Bugün milletçe, istiklal ruhumuzu şekillendiren ortak değerler etrafında kenetlenerek, birlik ve beraberlik içinde, aynı azim ve kararlılıkla medeniyet yürüyüşünü sürdürmeye devam etmekteyiz. Ülke olarak, Muasır medeniyetler hedefimize he zamankinden daha yakın olduğumuz bilinciyle Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakıyoruz. Bu düşüncelerle, Erzurum Kongresi’nin yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu’nun Erzurum Kongresi’nin 96. Yıldönümü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN