Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı’ndan, Erdoğan Ve Çocukları Hakkındaki İddialara Sert Tepki

Giriş Tarihi: 23.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan ile kızı Sümeyye Erdoğan’ın DAEŞ ile ilişkili göstermeye çalışan iddiaların, Türkiye’ye karşı yürütülen karalama kampanyasının bir parçası ve tümüyle yalan olduğu belirtildi.
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, Türkiye ile terör örgütü DAEŞ arasında ilişki bulunduğu izlenimi uyandırarak, Türkiye’nin imajını zedelemeyi amaçlayan algı operasyonlarına her gün bir yenisinin eklendiğine işaret edildi.
Açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, oğlu Bilal Erdoğan’ı ve kızı Sümeyye Erdoğan’ı, DAEŞ ile ilişkili göstermeye çalışan ve son günlerde ahlaksızca piyasaya sürülen mesnetsiz iddiaların da, Türkiye’ye karşı yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olduğu ve tümüyle yalan olduğu kaydedildi.
Esed rejimi ve işbirlikçilerinin destekçisi olan bir takım yabancı internet sitelerinde uydurulan bu çirkin iftiraların, Türkiye aleyhtarlığıyla dikkati çeken bazı mecralar tarafından da alıntılandığı, Türkiye’de ise tezviratı adeta meslek edinen kimi internet siteleri tarafından haber kisvesi altında dolaşıma sokulmaya çalışıldığına vurgu yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi.
“Bu tür iftira ve yalanlara aracılık etmek, gazetecilik etiğiyle bağdaştırılamayacağı gibi kişilik haklarına da aleni bir saldırı niteliği taşımaktadır.
Vatandaşlarımızın da canına kast eden terör örgütü DAEŞ’e karşı Türkiye’nin öteden beri kararlı biçimde mücadele vermekte olduğu gerçeği, hiçbir surette örtbas edilemez.
İftiralara ilişkin tüm hukuki haklarını mahfuz tutan Sayın Cumhurbaşkanımız, medya organlarını, Türkiye’yi hedef alan algı operasyonlarına alet olmama hususunda gerekli duyarlılığı göstermeye davet etmektedir.“
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı’ndan, Erdoğan Ve Çocukları Hakkındaki İddialara Sert Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN