Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan Obama İle Telefonda Görüştü

Giriş Tarihi: 23.7.2015 01:08 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 07:39
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü.
Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir.
İki lider görüşmede, DAEŞ’e karşı mücadelede halen devam eden işbirliğinin güçlendirilmesini, Irak’ta güven ve istikrarı sağlamaya, Suriye’deki çatışmaya siyasi bir çözüm bulmaya yönelik ortak çabaları ele almışlardır.
20 Temmuz’da Suruç’taki terör saldırısını, ayrıca PKK tarafından üstlenilen terör saldırılarında bir asker ve iki polisin öldürülmesini kınayan Başkan Obama, hayatlarını kaybedenlerin ailelerine Amerikan halkı adına taziyelerini iletmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, Türkiye ve ABD olarak terörün her türüne karşı olduklarını vurgulamışlardır.
İki lider, yabancı savaşçıların geçişlerinin engellenmesine ve Türkiye’nin Suriye sınırında güvenliğin sağlanmasına yönelik işbirliğini artırma çabalarını da görüşmüşlerdir.
Başkan Obama Türkiye’nin ulusal güvenliğine ABD olarak büyük önem verdiklerini teyit etmiştir.
İki lider mezkur meseleler ve diğer bölgesel konularda yakın çalışma içerisinde olmayı sürdüreceklerini vurgulamışlardır” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan Obama İle Telefonda Görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN