Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevre Görevlisi Eğitimi ’da Gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 21.10.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 21.10.2015 15:26
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla devam eden çevre görevlisi eğitimlerinin son halkası ’da gerçekleşti.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü öncülüğünde Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından düzenlenen Çevre Görevlisi eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor. Bakanlığın uzman ekipleri tarafından verilen çevre görevlisi eğitimleri 18 Ekim de Ankara’da 4 otel de başladı ve 20 Ekimde sona erdi. 4 otelde verilen eğitime bin 500 kişi katıldı.
BİN 500 ÇEVRE MÜHENDİSİNE YENİ İŞ İMKANI SAĞLANDI
Bu eğitim yalnızca çevre mühendislerine yönelik olup, katılımcılara yönetmelik, çevre mevzuatı, genelgeler ve saha çalışmaların da karşılaşacakları sorunlar hakkında bakanlık uzman ekipleri tarafından eğitim verildi. Eğitim sonunda çevre mühendislerine sertifika verildi, sertifika ile çevre görevlisi olarak sanayi kuruluşları ve çevre danışmanlık firmalarında istihdam bin 500 çevre mühendisine yeni iş imkanı sağlandı.
Şu ana kadar toplam bin 900 kişiye eğitim veren Bakanlık, yılsonu itibariyle 2 bin 500 kişiye eğitim vermeyi hedefliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevre Görevlisi Eğitimi Ankara’da Gerçekleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN