Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti İl Başkanı Sümer, Deprem Bölgesinde

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:17
AK Parti İl Başkanı Sümer, Deprem Bölgesinde
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, iki gün önce Korkuteli’nin Başpınar mahallesinde meydana gelen 4.7 şiddetindeki deprem sonrası zarar gören Sülekler mahallesinde incelemelerde bulundu.
AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve beraberindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü İsa Akdemir, Korkuteli AK Parti İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, İlçe koordinatörü Hüseyin Karaceliloğlu iki gün önce Başpınar Mahallesinde meydana gelen 4.7 şiddetindeki deprem de maddi hasarın oluştuğu Sülekler mahallesinde incelemelerde bulundu.
Depremin ardından Sülekler mahallesine bir ekip gönderdiklerini ifade eden İl Başkanı Sümer, Sülekler mahallesine 100 adet Çadır gönderdiklerini söyledi. Türkiye’deki deprem gerçeğinin göz ardı edilemeyeceğine dikkat çeken İl Başkanı Rıza Sümer, “Önemli olan depremlerle yaşamayı öğrenmek ve yapılarımızı ona göre yapmaktır. Allah bu tür afetleri bir daha yaşatmasın” dedi.
Depremi’nin yaralarını sarmak için AK Parti Hükümetinin bütün imkanları ile seferber olduğunu söyleyen İl Başkanı Rıza Sümer, “bazı evlerde çatlaklar oluşmuş. Hasar tespit çalışmaları en kısa sürede yapılarak devletimiz gereken yardımı yapacaktır. Duvarlarda çatlaklar veya hasarlar meydana gelmiş olabilir ama biz bu hasarları sarmak için varız. En büyük tesellimiz can ve mal kaybının olmamasıdır” diye konuştu.
Sümer şöyle devam etti;
“Şuan Sülekler mahallesinde 49 ev kullanılamaz halde olduğunu öğrendik. Bunları ekipler tek tek incelediler. 157 evde hasar oluşmuş, 98 ev sağlam. Hasarlı ve kullanılamaz olan evlerimizdeki yaşlılar ile engelli vatandaşlarımıza devletin sıcak şefkati her zaman açıktır. Burada yaşayan büyüklerimiz ve engellilerimiz Korkuteli ve Antalya’da misafirhanelerde kalabilir. Buradan toplanan tüm raporlar Ankara’ya gidecek sonuç olarak Süleklere gereken yardımı yapacağız. Kimseyi açıkta bırakmayacağız. Kaymakamlık olarak Sosyal Yardımlaşma vakfından Ayrıca Kira yardımı da yapılacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti İl Başkanı Sümer, Deprem Bölgesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN