Down Sendromlu Çocuklar Spagetti Yapmayı Öğrendiler

Giriş Tarihi: 20.2.2015 17:18
Down Sendromlu Çocuklar Spagetti Yapmayı Öğrendiler
Beyaz Lale Engelliler Derneği ve Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile Manavgat’ta yaşayan Down sendromlu öğrencilerin eğitimine yönelik Spagetti kursu düzenlendi. Öğrenciler yiyecek içecek hizmetleri alan Şefi Aslı kabadayı nezaretinde Spagetti yapımı, Spagetti tabağı süslemesi, spagetti kuveri ve spagetti servisi öğrendiler.
Beyaz Lale Derneği’nin engelliler ile ilgili çalışmasına yenilerinin eklendiğini belirten Beyaz Lale Engelliler Derneği Başkanı Beyhan Mekteplioğlu, "Bugün Şule Muzaffer Büyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile yapmış olduğumuz kursun ikincisinde öğrencilerimiz spagetti yapmayı öğrendiler. İlkinde bilindiği gibi kuru pasta yapmayı öğrenmişlerdi. Ben bu projenin amacına ulaştığını düşünüyorum. Öğrencilerin, ailelerin buraya gelirken severek, isteyerek ve mutlulukla geldiklerini görüyorum. Burada Down sendromlu çocuklarımız etkinlik süresince çok mutlu olduklarını görürken ailelerinin de bu tablo karşısında memnuniyetlerini gözlerinden okumanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bize bu imkanı sağlayan okulun kapısını çocuklarımızın etkinliği için açan okul müdürümüze yürekten teşekkür ediyorum" dedi.
Projenin hedefine ulaştığını görmekten son derece memnun olduğunu dile getiren Okul Müdürü Mustafa Yüksel, "Beyaz Lale Engelliler Derneği ile ortaklaşa yürüttüğümüz projenin sonuçları çocuklarımızın mutluluğunu görmek bizlere de umut ve mutluluk veriyor. Bu kapsamda bu projeyi okulumuzda ki diğer mesleki alanlarda da uygulamayı düşünüyoruz. Bu şekilde de çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacağına eminiz. Talep gelmesi halinde diğer alanlarda da öğrencilerimiz eğitim alabilirler. Bu konuda okulumuz gerekli alt yapı desteğini sağlamaya hazırdır" şeklinde konuştu.
Down sendromlu öğrenciler toplu fotoğraf çekimi ardından Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Şefi Aslı kabadayı nezaretinde aileleri ile birlikte Okul içerisinde bulunan diğer atölyeler de gezdirilerek bilgi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Down Sendromlu Çocuklar Spagetti Yapmayı Öğrendiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN