Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumluca’da Muhtarlara Hastane Tanıtımı

Giriş Tarihi: 20.2.2015 12:18
Kumluca’da Muhtarlara Hastane Tanıtımı
Antalya’nın Kumluca ilçesinde Devlet Hastanesi yönetimi düzenlediği toplantıda muhtarlara hastanenin işlevi hakkında bilgi verdi.
Hastane Başhekimi Ayşegül Alkan yaptığı sunumda hastanedeki yeni alınan tıbbi cihazlar ve hastane de görev yapan uzman hekimler ile ilgili bilgi verdi. Başhekim Ayşegül Alkan, “Göreve geldiğimiz beş yıldan bu yana hastanemize hayati önem taşıyan tıbbi cihazlar kazandırdık. Çok sayıda tıbbi cihazımızın yanı sıra önemli olarak söyleyebileceğim, MR (Emar) tomografi, momografi, laparoskopi cihazları aldık. Bunun yanında ameliyathanedeki cihazları, sedyeleri ve daha birçok cihazı yeniledik. Hastanemiz açık kalp ameliyatı yapabilecek duruma geldi. kardiyoloji, üroloji, ortopedi, nöroloji, kadın doğum, dahiliye, çocuk hastalıkları uzmanları gibi hastanemizde görev yapan tüm doktorların en üstün teknolojiyle kullanabileceği cihazlara sahibiz” dedi.
Ek bina yapımı gibi önemli eksiklikleri olduğunu da kaydeden Alkan, “Ancak en önemli eksiğimiz hastanemizin tanıtımını yapamıyoruz. Bu yüzden belli aralıklarla meslek gruplarına, kamu kurum ve kuruluşlarına bu tür sunumlar yapıyoruz” diye konuştu. Diyaliz ünitesinin bulunduğu ek bölümün 2 yıl önce hizmete girdiğini ve projesi hazır olan 50 yataklı ek binanın yapımı için kamuoyu oluşturulmasını isteyen Alkan’ın sunumun ardından muhtarlara hastane binası gezdirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumluca’da Muhtarlara Hastane Tanıtımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN