Konyaaltı Esnaf Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı

Giriş Tarihi: 21.2.2015 17:18
Konyaaltı Esnaf Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı
Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2014 yılı Olağan Mali Genel Kurulu, kooperatif toplantı salonunda yapıldı.
16. Olağan Genel Kurulu’na Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Ticaret İl Müdürü H. Yalçın Koca, Halk Bankası Konyaaltı Şube Müdürü Erkan Kırcaburun, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Rıfat Durukan, Konyaaltı Koordinatörü Önder Önen,Konyaaltı Belediye Meclis Üyesi Osman Ali Eciş, Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Aytar, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, kooperatif ve oda başkanları katıldı.
Divan Başkanlığı’nı AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok üstlendiği genel kurulun açılış konuşmasını Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak yaptı. 2014 yılında ortaklara verilen kredilerle ilgili bilgi veren Kolpak, “Kooperatifimiz 2014 yılı içinde kullandırdığı krediler açısından büyük bir başarı sağladı. 2014 yılında kullandırılan kredi miktarı 35 milyon TL iken Halk Bankası’na yeni kredi olarak tahsis ettirdiğimiz plasman ise 13 milyon TL oldu. 2014 yılında toplam plasmanımız ise 57 milyon TL oldu. Ayrıca 2014 yılında 211 yeni ortağımız ile birlikte toplam ortak sayımız 1906 kişiye ulaştı. Birinci sınıf kooperatif olarak bizler de 150 bin TL’ye kadar kredi kullandırabildiğimizi bir kez daha hatırlatırken, 1 yıllık ödemeli kredinin faiz oranı yüzde 4 iken yıllık yüzde 5 faizle 5 yıla varan aylık, 3 aylık, 6 aylık vadelerle esnaf ve sanatkarımız kredi kullanabiliyor” dedi.
3 Kasım 2002 tarihinin kooperatifler için dönüm noktası olduğunu dile getiren Kolpak ocak ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun esnafın uzun zamandan bu yana beklediği belli konularda ardı ardına müjde verdiğini hatırlatan Kolpak, şunları kaydetti:
“TESKOMB’un 14 Ocak tarihinde Ankara’da düzenlediği ve Başbakan Davutoğlu’nun katıldığı ‘Yeni Türkiye Buluşması’ toplantısında esnafa nefes aldıracak büyük müjdeler geldi. Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde iş yapanlara artık faizsiz kredi veriliyor. 3 yıllık ustalık belgesi olup işyeri açacak kişilere de faizsiz kredi veriliyor bu bir başlangıç. Esnafımızın desteklenmesi açısından tüm kredi kullanan esnafımıza faizsiz kredi desteği bekliyoruz. Bu da olacak inşallah. Ayrıca belediyelerimizden aynı alışveriş merkezleri gibi esnafın toplu alanlarda satış yapabileceği cazip, halkı çekici Antalya’nın kültürüne uygun esnaf çarşılarının yapılması da gerekmektedir.”
Konuşmaların ardından Olağan Genel Kurul’da 2014 yılı Yönetim, Denetim Kurulu Çalışma Raporu, 2014 yılı bilanço ve gelir gider tabloları okunarak oy birliği ile kabul edildi. Genel Kurul’da 2015 yılı tahmini bütçesi de kararlaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyaaltı Esnaf Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN