Itb Berlin’de Antalya Ağırlığı

Giriş Tarihi: 4.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 16:41
Itb Berlin’de Antalya Ağırlığı
Uluslararası Berlin Turizm Borsası ITB açıldı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Dinç ve Ayhan Kızılsavaş Antalya standında turizmcilere destek verdiler.
Fuar alanında milletvekili adayı olmak için ATSO başkanlığından ayrılan Çetin Osman Budak ile karşılaşan ATSO heyeti birlikte stantları dolaştılar. ATSO Başkanı Davut Çetin ITB Fuarı ile ilgili olarak, “Antalya’nın ağırlığı fuarda hissediliyor. Otellerimizin yanı sıra yerel yönetimlerimizin de fuara ilgi göstermeleri, özel sektöre destek vermeleri ve tanıtım çalışmalarına aktif katılmaları sevindiricidir. Bu yıl fuarda ilk kez Antalya’nın gözbebeği Kaleiçi ve kent merkezi ayrı bir bölümde tanıtılıyor. ATSO olarak Kaleiçi’ne özel önem veriyoruz. Tarihi Kaleiçi, turisti kent merkezine çekecek Antalya’nın cazibesi en yüksek bölgesi. Bu değerimizi doğru tanıtmalıyız” dedi.
Almanya’nın turizmde Rusya’dan sonra en büyük ikinci Pazar durumunda olduğunu belirten Çetin, şunları kaydetti:
”Antalya’ya gelen her 4 turistten birisi Almanya’dan geliyor. Bu yıl, Rusya’da yaşanan kriz, gelen Rus turist sayısına azaltıcı yönde bir etki yapacaktır. Bu azalmanın etkilerini başta Almanya olmak üzere Avrupa pazarları ile azaltmamız gerekiyor. İlk izlenimlerimiz Almanya’dan Antalya’ya gelecek turist sayısında bir artış olacağı yönünde. Diğer taraftan Almanya, Antalya olarak en büyük ticari ortağımız. Her yıl Almanya’dan misafir ettiğimiz 3 milyona yakın turistin yanı sıra 100 milyon dolara yakın düzeyinde ihracat yapıyoruz. Bu tür fuarları tüm sektörlerimiz için tanıtım ve ilişkileri kuvvetlendirme fırsatı olarak görüyoruz.”
Bu yıl ITB Uluslararası Turizm Borsası’na katılmalarının yanı sıra 13- 18 Nisan 2015 tarihlerinde Almanya’nın Hannover kentindeki sanayi fuarına ATSO olarak katılacaklarını da bildiren ATSO Başkanı Davut Çetin, “Yine Ekim ayında Köln’deki Anuga Gıda Fuarı’na ATSO olarak katılacağız. Bu fuarlarda üyelerimiz stantlarımızı ikili görüşmeler yapmak için kullanabilecekler. Ticaret ve ihracatımızı geliştirmek için buralarda yer alacağız” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Itb Berlin’de Antalya Ağırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN