Türkiye'nin en iyi haber sitesi

66 Yıl Sonra Evine Su Getirilen Fatma Nine, Hizmetin Simgesi Oldu

Giriş Tarihi: 8.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:15
Antalya’nın Demre ilçesi Yavu köyünde 20 yaşında gelin geldiği evde 66 yıl aradan sonra su ile tanıştırdığı 86 yaşındaki Fatma Düngüllü’ye, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel bir sürpriz daha yaptı. Türel, yönetim kadrosuyla birlikte 400 metre tırmanarak ulaştığı Fatma Nine’nin elini öpüp LCD Televizyon hediye etti. Fatma Nine, Başbakan Davutoğlu’nun kendisi ile ilgili sözlerini ise Türel ile birlikte kendisine hediye edilen televizyondan izledi.
Antalya’nın Demre ilçesinde 66 yıl önce gelin olarak geldiği evin musluğundan ilk kez su akan 86 yaşındaki Fatma Düngüllü, evine kadar gelen sudan sonra bu defa protokollü ağırladı. Demre Yavu Mahallesi’nde yaşayan 86 yaşındaki Fatma Düngüllü, 66 yıl önce henüz 20 yaşındayken gelin olarak geldiği evde seneler boyunca su sıkıntısı yaşadı. Çevrede bulunan kuyulardan yağmur suyunu doldurarak su ihtiyacını karşıladığını söyleyen yaşlı kadının evine Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri 700 metre uzunluğunda boru döşeyerek suya kavuşmasını sağladı. Eşini 2000 yılında kaybettiğini, 4 oğlu ve 3 kızı bulunduğunu belirten Fatma Nine, gelin geldiği evde ilk kez suya kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi. Yıllar sonra da olsa evinin musluğundan su akmasının sevincini yaşadığını anlatan yaşlı kadına getirilen bu hizmet Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da gündemine geldi. Yaptığı toplu açılış sırasında Menderes Türel’i örnek göstererek, "Antalya’yı 66 yıl sonra Fatma Nine’nin evine su getiren Menderes Türel’e emanet ettik" diyen Davutoğlu’nun sözleri Fatma Nine’yi yeniden gündeme taşıdı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in talimatıyla evine su bağlanarak 66 yıllık özlemine kavuşan 86 yaşındaki Fatma Düngüllü’ye Başkan Menderes Türel ziyaret ederek bir sürpriz daha yaptı.
Büyükşehir Belediyesi üst yöneticileri, daire başkanları, kaymakam, belediye başkanı ve hizmet birimi koordinatörleriyle birlikte Fatma Nine’nin evine gitmek için dağlık alanda 400 metre yokuş çıkan Menderes Türel uzun yürüyüş maratonunun ardından Fatma Nine’nin evine ulaştı. Menderes Türel, yaşlı kadını görünce hemen sarılıp elini öptü ve bir süre sohbet etti. Yanında Fatma Nine için dev LCD televizyon da getiren Türel, daha sonra televizyonu odaya kurdurtarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Fatma Nine ile alakalı övgü dolu sözlerinin yayınlandığı kaseti yine Fatma Nine ile birlikte izledi. Fatma Nine Başbakan Davutoğlu’nun kendinden bahsettiğini görünce gözleri dolarak sadece ‘Allah razı olsun oğlum’ diyebildi.
Fatma Nine’nin mutluluğunun kendileri için büyük bir önem taşıdığını aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “20 yaşında gelin girdiği evde 66 yıl sonra 86 yaşında suyun aktığını gören Fatma ninemizin mutluluğu bizim için her şeye değer. Biz onlar için çalışıyoruz. Onlar için çalışmaya da devam edeceğiz” derken, Fatma Nine de ‘Allah size uzun uzun ömür versin, Allah razı olsun” diyerek, Türel’e teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
66 Yıl Sonra Evine Su Getirilen Fatma Nine, Hizmetin Simgesi Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN