Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçükköy Halkının Kum - Taş Ocağı Eylemi

Giriş Tarihi: 8.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:12
Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı Küçükköy mahalle halkı, Korkuteli-Ballık yolu arasında bulunan kum ve taş ocağı işletmesinin kaldırılması için eylem yaptı.
Korkuteli Kaymakamlığından alınan izin ile Taş ocağı önünde toplanan vatandaşlar, Kum ocağında atılan dinamit ve çevreye yayılan toz nedeniyle bahçelerinde ürün yetiştiremediklerini iddia ettiler. Atılan dinamit sebebiyle sondajlarında su kalmadığını söyleyen vatandaşlar, küçükbaş hayvanlardan bazılarının ise yedikleri toz kaplı çalılar sebebiyle telef olduğunu kaydettiler.
Küçükköy Mera Koruma Birlik Başkanı Ramazan İslamoğlu, “Burada bulunan taş ocağından çıkan kum ve toz bulutu hayvanlarımıza ve ekinlerimize zarar veriyor. Devlet yetkililerinde vatandaş olarak ricamız bu taş ocağı kapatılsın. Küçükköy Mahallesi’nin geçim kaynağı meyvecilik ve hayvancılık. Küçükköy’de 50 bin küçükbaş hayvan var. Bunların 30 bini anaç, 20 bini yavru. Bu küçükbaş hayvanlar nerede yaylım yapacaklar. Öğrendiğimize göre bu taş ocağı 80 dekar civarında orman müdürlüğünden yeni yer almış. 80 dekar arazide de dinamit kullanacaklar. Bir dinamit atıldığında hayvanlarımız korkuyor ve sürüden ayrılıp farklı yönlere kaçıyorlar. Atılan dinamitler nedeniyle bahçelerimizdeki sondajlarda su kalmadı. Dinamit atılmasına izin verilmemelidir. Bu taş ocağı tarım alanına sıfır pozisyondadır. Taş ocağı çevresinde tarım durma noktasına geldi. Etrafa ve çevreye yayılan toz ve duman bulutu nedeniyle ekinlerimiz kuruyor. Hayvanlarımız telef oluyor ve hayvanlarımız hastalanıyor. Devlet yetkililerinden ricamız vatandaşımızın Küçükköy halkına kulak vermeleridir. Biz buraya köyün ileri gelenleri, aklı selim insanlarla geldik. Taşkınlık çıkarmak istemiyoruz. Yol kapatma eylemimiz ile yetkililere sesimizi duyurmak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçükköy Halkının Kum - Taş Ocağı Eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN