Önce Plaket Verdiler Sonra Dükkanını Yıktılar

Giriş Tarihi: 10.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Önce Plaket Verdiler Sonra Dükkanını Yıktılar
Antalya’nın Kemer İlçesinde, belediye tarafından esnaflığının 20’nci yılına ilişkin plaket verilen 73 yaşındaki Hüseyin Kibar’ın kafeteryası, 24 saat geçmeden kaçak olduğu gerekçesiyle belediye ekipleri tarafından yıkıldı.
Kemer’de pazar akşamı düzenlenen esnaf gecesinde, esnaf olarak 20 yılını doldurduğu için Belediye Başkanı Mustafa Gül tarafından plaketle ödüllendirilen Hüseyin Kibar’ın Çamyuva mahallesindeki kafeteryası yıkıldı. Beş yıldır işlettiği kafeteryası yıkılan Hüseyin Kibar, belediyeye tepki gösterdi. Hüseyin Kibar, 28 yıldır Kemer’de olduğunu ve o dönemden bu yana turizm ve ticaretle uğraştığını söyledi. 2003 yılından bu yana da Çamyuva mahallesinde esnaflık yaptığını belirten Kibar, “5 senedir bu kafeteryayı işletmekteydim. Ruhsatım her şeyim var, zamanın belde belediyesinden aldım” dedi.
PLAKET ALDIM 24 SAAT GEÇMEDEN DÜKKANIM YIKILDI
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’den esnaflıkta 20’nci yılına ilişkin plaket aldığını savunan Kibar, “20 yıldan fazla hizmet yaptım. Bugün sabah çalıştırdığım kafeterya kepçelerle yıkıldı. Ben başkana teşekkür ediyorum. Sağolsun, var olsun. 20 yıl sonra en azından bizi hatırladı. Akşam konuşmasında ’Beldibi’ndeki kaçak inşaatları dükkanları yıktım, daha Çamyuva’da, Tekirova’da da yıkacağım dükkanlar var’ dedi ve bu sabah ilk benim dükkandan başladı. Kimse bize haber vermedi. Ne malımı koyacak yerim var ne de başka dükkan tutacak param var.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce Plaket Verdiler Sonra Dükkanını Yıktılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN