Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dokuma Şehir Parkı’nın Birinci Etabı Sonbaharda Açılıyor

Giriş Tarihi: 12.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Dokuma Şehir Parkı’nın Birinci Etabı Sonbaharda Açılıyor
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, halk buluşmalarını Dokuma bölgesindeki Yeşiltepe Mahallesi’nde devam ettirdi.
AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, partinin ana kademe, kadın ve gençlik kolları üyeleri ve belediye meclis üyeleri ile Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Bülent Yıldırım da halk buluşmasına eşlik etti. Başkan Tütüncü, mahalle buluşmasından önce iş adamı Veli Çavlı’yı ziyaret etti. Tütüncü daha sonra Ak Parti Yeşiltepe Mahalle Başkanı Hulusi Özkan’nın düzenlediği toplantıda mahallelilerle bir araya geldi. Tütüncü, burada yaptığı konuşmada, “Seçimden seçime değil her zaman vatandaşlarımızla bir arada olduğumuz bir Kepez’i el birliği ile meydana getiriyoruz. Vatandaşlarımızla mahallelerinde bir araya gelmek bizim için ayrı bir mutluluk vesilesidir”dedi. Sosyal imkanları çok iyi olan, alt ve üst yapısı tamamlanan Yeşiltepe Mahallesi’nin, ilçenin en güzel yerleşim yerlerinden bir tanesi olduğunun altını çizen Tütüncü, bölgeye doğalgaz getirilmesini, elektrik iletim hatlarının yer altına alınmasını sağladıklarını ve Yeşiltepe ile Dokuma bölgesindeki diğer mahallelerindeki tüm yollarının asfaltını ve kaldırımını yenilediklerini belirtti.
Antalya’nın en büyük yatırımı olan Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi’ni de Yeşiltepe Mahallesi’ne inşa ettiklerine değinen Başkan Hakan Tütüncü, yapımı bitme aşamasına gelen kongre ve sergi merkezini önümüzdeki günlerde hizmete açacaklarını kaydetti. Tütüncü, Sakarya Bulvarı ile Namık Kemal Bulvarı arasındaki Halide Edip Caddesi’ni genişleteceklerini ve Yeşiltepe ile Kanal mahallerinin ortasında kalan bu caddeyi, prestijli bir cadde haline getireceklerini ifade etti.
Mahalleye yürüyüş mesafesinde olan Dokuma Fabrikası’nın 238 dönümlük yeşil alan bölümünü halka açacaklarının müjdesini veren Tütüncü, konuyla ilgili şunları söyledi: “Dokuma Fabrikası’nın imardaki yeşil alan bölümünü güzel bir şehir parkı olarak halkımızın hizmetine açıyoruz. Dokuma Şehir Parkı’nın birinci etabı olan 70 bin metrekarelik ormanlık alanı, yürüyüş sporu ve piknik yapılabilecek şekilde düzenleyerek, sonbaharda halkımızın hizmetine sunacağız. Çocuklarımız için Dokuma Fabrikası’nın kreş binasında oyuncak müzesi oluşturacağız. Fabrika binasında bilim merkezi, çeşitli müzeler gibi tüm Antalyalıların istifade edebileceği bir ortamlar meydana getireceğiz. Dokuma Şehir Parkı, Antalya’nın en önemli parkı olacak. Vatandaşlarımız park alanında sabahtan akşama kadar dinlenip, eğlenebilecekler. Kent Ormanı gibi güzel bir parkımız olacak. Dokuma Şehir Parkı’nda emeklilerimize de güzel imkanlar sunacağız.”
Başkan Hakan Tütüncü, toplantının ardından ziyaret ettiği bölgedeki esnafın hizmetle ilgili taleplerini dinledi, evlerde ise vatandaşlarla bir araya geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokuma Şehir Parkı’nın Birinci Etabı Sonbaharda Açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN