Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatçılara Devlet Destekleri Anlatıldı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
İhracatçılara Devlet Destekleri Anlatıldı
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), Ekonomi Bakanlığı desteğiyle İhracata Yönelik Destek Programları’nı tanıtmak için Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenledi.
Antalya, Burdur ve Isparta illerinde gerçekleşen seminerlerde ihracatçılara, ihracatta sağlanan devlet yardımları, ülke masaları, pazar araştırması, Ukrayna pazarına ihraç imkanları ile Türk Eximbank İhracat Kredi Sigorta ve Garanti Programları hakkında bilgi verildi. 17 Mart Salı günü Burdur’da başlayan seminerler, 18 Mart Çarşamba günü Isparta’da devam etti, 19 Mart Perşembe günü Antalya’da düzenlenen seminerlerle de sona erdi.
HEDEF İHRACATI ARTIRMAK
BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, Batı Akdeniz bölgesinde ihracatın artması için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Bölge ihracatçısının ihracata yönelik devlet destekleri hakkında bilgi sahibi olması, bu yönde yaşanan yeni gelişmeleri öğrenmesi amacıyla seminerler düzenliyoruz. Bölge ihracatçısı için son derece verimli geçen seminerleri düzenlemeye de devam edeceğiz. Seminerler vasıtasıyla ihracatçılarımız destekler hakkında detaylı bilgi sahibi olacak ve ihtiyaç duyduğu desteğe ulaşıp, bölge ihracatının artmasına katkı sağlayacaktır” dedi.
DESTEKLER HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
Antalya, Burdur ve Isparta’da düzenlenen seminerlere çok sayıda ihracatçı firma temsilcisinin katıldığı belirten BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, şunları kaydetti:
“İhracatı Geliştirme Uzmanı Deniz Koray Tuncel, seminerlerde yurt dışında gerçekleşen fuar katılımlarının desteklenmesi, Türk ürünlerinin yurt dışında markalaşması, Türk malı imajının yerleştirilmesi, TURQUALITY’nin desteklenmesi ile yurt dışı birim, marka ve tasarım destekleri, uluslar arası rekabetçiliğin geliştirilmesinin desteklenmesi, pazar araştırması, pazara giriş desteği ve pazara giriş belgelerinin desteklenmesi hakkında bilgi verdi. İhracatı Geliştirme Uzmanı Arda Ocak ise ülke masaları, pazar araştırması, Ukrayna pazarına ihraç imkanlarına değindi. Türk EXIMBANK Uzman Yardımcısı Pınar Erenler ise Türk EXIMBANK ihracat kredi sigorta ve garanti programları hakkında bilgi verdi.”
GENİŞ KAPSAMDA DESTEK VERİLİYOR
Ekonomi Bakanlığı tarafından fuardan alım heyeti programına, ulaşımdan pazar araştırma ve pazara girişe kadar birçok alanda ihracatı artırmak için destek verildiğini kaydeden BAİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, “İhracatçılarımız bu desteklerden yararlanabilmek için birliğimizden de bilgi alabilir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatçılara Devlet Destekleri Anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN