Photoantalya’ya İlgi Büyük

Giriş Tarihi: 20.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) 133’üncü Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Türkiye Foto Muhabirleri Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen Uluslararası Antalya Basın Fotoğrafı Günleri “PhotoAntalya” kapsamında Instagram’da düzenlenen “Antalya” konulu fotoğraf yarışması büyük ilgi gördü. Instagram’da ilk 10 günde #PhotoAntalya etiketiyle yüklenen fotoğraf sayısı 4 bini aştı.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin yarışmaya ilişkin yaptığı açıklamada “Uluslararası Antalya Basın Fotoğrafı Günleri kapsamında halkımızın da katılacağı bir yarışma düzenliyoruz. Katılımcıların herhangi bir sayı sınırlaması olmadan, yalnızca 10-27 Mart tarihlerinde Instagram’da #PhotoAntalya etiketi ile yüklenmiş fotoğraflarıyla katılacağı yarışmada birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin lira ödül vereceğiz. Bununla birlikte 12 fotoğrafı da ATSO’nun Kuruluş Yıldönümü olan 3 Nisan’da sergileyeceğiz. Bu yarışmayı Antalya’da yaşayanların kente dair farkındalıklarını artıracağı ve aynı zamanda Antalya’nın tanıtımına yapacağı katkı için çok önemsiyoruz. Antalya’ya ilişkin paylaşacak fotoğrafı olan herkesi bu yarışmaya katılmaya davet ediyoruz” dedi.
INSTAGRAM’IN TÜRK FENOMENİ MUSTAFA SEVEN JÜRİ BAŞKANI
Instagram’ın Türk fenomeni Mustafa Seven’in başkanlığını yaptığı yarışmanın jürisinde, Mevlüt Yeni Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa İssi, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık, TFMD Başkanvekili / DHA Ankara Temsilcisi Ümit Kozan, ATSO Basın Birimi Orhan Çakmur, TFMD Genel Sekreter Yardımcısı ve Antalya Temsilcisi Öner Şan bulunuyor.
FOTOĞRAFIN USTALARI 1-5 NİSAN’DA ANTALYA’DA
Öte yandan Uluslararası Antalya Basın Fotoğrafı Günleri için hazırlıklar sürüyor. 1-5 Nisan günleri, Cam Piramit’te gerçekleşecek etkinliklere fotoğraf sanatının ve foto muhabirliğinin ustaları Ara Güler, Coşkun Aral, Sökmen Baykara, Ozan Sağdıç gibi Türkiye’nin tanınmış isimlerinin yanı sıra, National Geophraphic’in ünlü fotoğrafçısı Reza, ABD’den Christopher Morris, Avrupa’dan Jodi Bieber, Asya’dan Kosuke Okahara gibi dünya çapında usta fotoğrafçılar ile Geo, New York Times, Russian Magazine Reporter gibi önemli dergilerin editörleri katılacak. Etkinlik kapsamında başta Cam Piramit olmak üzere, şehrin birçok yerinde sergi ve etkinlikler gerçekleştirilecek. Antalyalılar basın fotoğrafçılarının eserlerini kentin farklı yerlerine kurulan sergi alanlarında görme imkanına kavuşacaklar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Photoantalya’ya İlgi Büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN