Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÜ Elmalı Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Girişimcilik Semineri

Giriş Tarihi: 30.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 20:58
AÜ Elmalı Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Girişimcilik Semineri
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) girişimcilik konusunda seminer verildi.
TOBB Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı İş Kadını Işık Yargın, Elmalı Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Mükerrem Oral’ın rehberliğinde organizasyonunu MYO İşletme Yönetimi Programı öğrencilerinin üstlendiği seminerde, 30 yıllık iş deneyimlerinden örnekler verdi.
İstikrar ve kararlılıkla yapılamayacak hiçbir şeyin olmadığını belirten Yargın, Antalya Sanayiciler ve İş Adamları Derneği’ne girmek istediğini ve bu mücadelesini şöyle anlattı:
"Tamamı erkeklerden oluşan bu derneğe üye olmak için gittiğimde, tek ve ilk başvuran kadındım. Diğer üyeler tarafından üye olmak isteğime karşı çıkıldı. Ancak ben yılmadan her 15 günde bir yapılan toplantılara bir yıl boyunca aralıksız katıldım. Kararlılığım karşısında üyeler, ilk kadın üye olarak beni kabul ettiler. Kararlı adımlarla çalışmalarıma devam ettim. Hızla basamakları tırmanarak başkan yardımcılığına kadar yükseldim. Başkanlık sırası bana geldiğinde ise tüm üyeler kurallara uymayarak başkanlık görevine bana vermediler."
Bu durumu yenilgi olarak görmediğini ve mücadeleye devam ettiğini söyleyen Yargın, kararlılığının ve mücadelesinin karşılığını TOBB Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na seçilerek aldığını söyledi. Turizm Sektör Grubu Başkan Yardımcılığı, Antalya Kalite Derneği Başkanlığı, Antalya Hukuk Fakültesini Geliştirme Derneği Kurucu Üyeliği görevlerinde de bulunan Işık Yargın, başarıda kilit rollerden birinin de aileler tarafından verilen destek olduğunu vurguladı. Yargın, "Girişimcilik sadece iyi bir iş fikri, yeni bir icat veya olmayan bir ürünü ortaya çıkarmak değildir. Bir pazarda olup da başka bir pazarda bulunmayan ürün ya da hizmetin doğrudan yatırım yoluyla pazara kazandırılması da iyi bir girişimciliktir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÜ Elmalı Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Girişimcilik Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN