Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EXPO 2016 Antalya Konsey Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 30.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:19
EXPO 2016 Antalya Konsey Toplantısı Yapıldı
EXPO 2016 Antalya Konsey toplantısı Antalya Valisi ve Konsey Başkanı Muammer Türker başkanlığında yapıldı.
Konsey toplantısının açılışında konuşan Vali Muammer Türker, alandaki üst yapılarla ilgili çalışmaların devam ettiğini, yıl sonu itibarı ile tüm üst yapıların tamamlanacağını belirtti. Ülke katılımlarının artması için daha önümüzde süre olduğunu ifade eden Vali Türker, “Özellikle Milano Expo’su bizim için çok büyük bir fırsat olacak” dedi.
EXPO 2016 Antalya Ajansı çalışmaları hakkında konsey üyelerine bir sunum yapan EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Faik Akturan, alanda yapılan çalışmalar, ülke katılımları ve tanıtım çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Üst yapılarla ilgili firmaların tamamının çalışmalara başladığı ifade eden Akturan, “Alandaki bitkilendirme çalışmaları devam ediyor. Raylı sistem güzergahında kalan ağaçların da alana taşınacak. Şu ana kadar 25 ülke katılım konusunda başvurdu. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, devletin her kademesi katılımcı ülke sayısının artması konusunda temaslarda bulunuyor” diye konuştu.
Toplantıda konsey üyelerine EXPO 2016 Antalya’nın maskotu Efe ve Efe’nin tanıtımı yapıldı. Tanıtım kampanyası kapsamında jingle ve maskotların başta şehir merkezi olmak üzere tüm ilçelerde tanıtımının yapılması, jingle’nin cep telefonlarının müzik sesi olarak kullanılması konusunda çalışma başlatılacağı ifade edildi. Toplantıda, EXPO 2016 Antalya’nın tanıtım stratejisi hakkında bilgi de verildi.
ÇİÇEK AÇAN ANTALYA
Toplantıda, Uluslararası Organizasyonlar Çalışma Grubu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu 2008 yılında reddedilen bir projenin bugün gerçekleştiğini söyledi. Bağdatlıoğlu, “2008 yılında Çiçek Açan Şehirler yarışmasına katılmak için Kanada’ya başvuruda bulunmuştuk ama kabul edilmemişti. Şimdi Expo alındı ve bu projemiz kabul edildi. Çiçek Açan Antalya ismiyle bu projeye katılıyoruz ve Kaleiçi’nde bir sokağın çiçeklerle donatılmış bir projesi çizildi. Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürüttüğümüz bu projeye tüm Antalya halkının katılması çok önemli. Zaten Expo’nun amacı halkın katılacağı bir organizasyon olması. Bu caddede bir yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenmesi gerekir. Yarışmanın sonucu ekim ayında açıklanacak” ifadelerini kullandı.
Toplantı sonunda konsey üyelerinin sorularını cevaplayan EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, “Kule, müze gibi yapılar henüz ihale edilmedi. Proje müşavirimiz bu konuda çalışmaları sürdürüyor. Önümüzdeki ay bu konularla ilgili çalışmaları da başlatacağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO 2016 Antalya Konsey Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN