Türel, Salı Grubu İle Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 1.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 11:11
Türel, Salı Grubu İle Bir Araya Geldi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Salı Grubu ile bir araya geldi.
Salı Grubu ile buluşmasında devam eden projelerini ve hedeflerini anlatan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bir şehrin marka şehir değerinin o şehirdeki lüks konut fiyatlarının metrekare birim fiyatlarıyla ölçüldüğünü söyledi.Başkan Türel, “Antalya’daki en lüks villa satış fiyatı metrekaresi şu an 2 bin dolar civarında. Bugün 300 metrekarelik en lüks daire 600 bin dolarlara satılıyor. Paris’e gidin metrekaresi 45 bin dolar, Monaco’da 55 bin dolar, Londra’da 40 bin dolar. İstanbul’da bundan on sene önce daire fiyatları 2 ile 3 bin dolar arasındaydı. Ama şimdi İstanbul 15 bin doları gördü. İstanbul emlak fiyatlarını 10 senede 3 bin dolardan 15 bin dolara taşıdı. Biz böyle güzelim bir şehirde hala 2 bin dolara satış yapıyoruz. Bir şehrin marka değerini bu şekilde kıyaslayıp ölçebilirsiniz. Yazın bir kenara, Allah ömür verirse 4 sene sonra Antalya’da metrekaresi 7 bin 8 bin dolara daire satışları olacak. Tam gaz gidiyoruz” diye konuştu.
Önümüzdeki genel seçimlerin Antalya’nın geleceği için çok önemli olduğunu anlatan Başkan Türel, “2009 Mart seçimlerinde araya çomak girdi ve bitti. Bunun bedelini siz ödediniz. Antalyalılar ödedi. Antalya’ya kahroldum. Ben ‘Oh ne güzel oldu, Genel Başkan Yardımcısı oldum’ diyemedim. Türkiye’deki belediyelerden sorumluyken, Genel Başkan Yardımcısıyken, Merkez Karar Yürütme Kurulu’ndayken biz, o görevleri bırakıp Antalya’ya geldik. Gelmeseydik seçimi kazanmak da güç gözüküyordu” dedi.
Dünyadaki bütün ilerlemiş ülkelerin başkanlık sisteminde olduğunu belirten Türel şöyle konuştu:
“Geriye şöyle dönüp baktığımızda bugün başkanlık sistemine bütün karşı çıkan liderlerin hepsi başkanlık sistemini demiş. Rahmetli Türkeş, CHP’de geçmişte bunu söyleyen Baykal, rahmetli Özal, herkes bunu söylemiş. Süleyman Demirel, Türkiye’ye başkanlık sistemi lazım demiş. Bugün maalesef Türkiye’deki tartışmaları kurumsal tartışmaya dönüştürmüyoruz. Tartışmadan kaçmak için meseleyi kişiselleştiriyoruz. Muhalefetin başkanlık sistemine karşı çıkmasının sebebi, bu sisteme geçersek Cumhurbaşkanı başkan olur mu? Bütün mesele bu. Başkanlık sistemine geçersek milletin teveccühü ortada. Recep Tayyip Erdoğan başkan olur. Muhalefetin karşı çıkmasının tek sebebi budur.”
Toplantının sonunda Başkan Menderes Türel, Salı Grubu’nun kendisi için hazırladığı birinci yıl pastasını kesti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel, Salı Grubu İle Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN