Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Photoantalya Yarışması Sonuçlandı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Photoantalya Yarışması Sonuçlandı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) 133’üncü kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Türkiye Foto Muhabirleri Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen Uluslararası Antalya Basın Fotoğrafı Günleri ’PhotoAntalya’nın büyük ilgi gören "Antalya" konulu Instagram fotoğraf yarışması sonuçlandı.
Dereceye giren fotoğrafların sahiplerine ödüllerin Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın kuruluş yıldönümü olan 3 Nisan’da düzenlenecek Gala Gecesi’nde verileceğini belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, "Uluslararası Antalya Basın Fotoğrafı Günleri kapsamında yolu Antalya ile kesişen yerli ve yabancı ayrımı yapmadan herkesin katılacağı bir yarışma düzenledik. Yarışmamız büyük ilgi çekti. Instagram’da #PhotoAntalya etikiyle yüklenen fotoğraf sayısı 8 bini geçti. Dünyanın en güzel destinasyonlarından biri olan Antalyamızın tanıtımına sosyal medya üzerinden de katkı koymak için böyle bir etkinlik düzenledik. Katılan tüm Antalya dostlarına ve fotoğraf tutkunlarına teşekkür ediyorum" dedi. Yarışmada birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin lira ödül verileceğini anımsatan Başkan Davut Çetin, 12 fotoğrafın da sergileneceğini sözlerine ekledi.
SEKİZ BİNİ AŞKIN FOTOĞRAF YARIŞTI
Instagram’ın Türk fenomeni Mustafa Seven, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa İssi, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık, TFMD Başkanvekili Ümit Kozan, TFMD Genel Sekreter Yardımcısı ve Antalya Temsilcisi Öner Şan ve ATSO Basın Birimi’nden Orhan Çakmur’dan oluşan jüri, 10-27 Mart günleri arasında Instagram’da #PhotoAntalya etiketiyle yüklenen 8 bini aşkın fotoğrafı değerlendirdi.
DERECEYE GİRENLER
Yapılan değerlendirme sonucu "kartonomuz" kullanıcı isimli Aytekin Aktaş’ın fotoğrafı birinci seçildi. "Chenar07" kullanıcı adıyla Mehmet Çınar ikinci, "faysalgumus" kullanıcı isimli Faysal Gümüş’ün fotoğrafı üçüncülüğe layık görüldü.
Ayrıca 12 fotoğraf da sergilemeye değer görüldü. Bu fotoğrafların sahipleri ise "ozkan_mayda" Özkan Mayda, "photodiary07" Esra Duran, "tahir_akay" Tahir Akay, "tugbahan" Tuğbahan Özöd, "barkinakgul" Barkın Akgül, "bahadiray07" Bahadır Ay, "bilkanuckan" Bilkan Uçkan, "acaglar01" Ahmet Çağlar, "faircrab" Melike Gül, "aktughasturk" Aktuğ Hastürk, "pnrfuat" Fuat Pınar, "onderkoca" Önder Koca olarak açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Photoantalya Yarışması Sonuçlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN