Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Aile İçi Yönetici" Zirvesi

Giriş Tarihi: 14.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 11:56
Aile İçi Yönetici Zirvesi
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından düzenlenen “2. Yönetici Çalıştayı”nda kurumsal kültürün oturması, mevcut sağlık hizmetleri sunumundaki kalite artışı, hedefler, tıbbi laboratuvar, görüntüleme, radyoterapi hizmet alımları görüşüldü.
Çalıştaya TKHK Kurum Başkanı Uzman Dr. Zafer Çukuroava, TKHK İnsan Kaynakları Kurum Başkan Yardımcısı Ercan Özgül, TKHK İzleme Ölçme ve Değerlendirme Kurum Başkan Yardımcısı Merve Akın, TKHK Mali Hizmetler Kurum Başkan Yardımcısı Turhan Sulhan, TKHK Tıbbi Hizmetler Kurum Başkan Yardımcısı Elif Güler Kazancı, TKHK Destek ve İdari Hizmetler Kurum Başkan Yardımcısı Mehmet Atasever, Antalya KHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Abdullah Memiş, Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Bahri Özdemir ve Mali Hizmetler Başkanı Oğuz Erdoğan ,Türkiye genelindeki KHB Genel Sekreterleri, tıbbi, idari ve mali hizmetler başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.
TKHK Kurum Başkanı Uzman Dr. Zafer Çukuroava’nın “Aile İçi Yönetici Zirvesi” olarak tanımladığı “2. Yönetici Çalıştayı”nda sorunlar, kurumsal kültürün oturması, mevcut sağlık hizmetleri sunumundaki kalite artışı, hedefler, tıbbi laboratuar, görüntüleme, radyoterapi hizmet alımları görüşüldü.
TKHK İzleme Ölçme ve Değerlendirme Kurum Başkan Yardımcısı Merve Akın, tıbbi, idari ve mali alanda temel teknik konulara ağırlık verilen çalıştayın her yıl tekrarlanacağını belirtirken, TKHK Tıbbi Hizmetler Kurum Başkan Yardımcısı Elif Güler Kazancı ise, organ,doku nakli ve ilik naklinin Türkiye’de çok önemli bir yer tuttuğuna dikkat çekerek, öncelikle acil, yoğun bakım, organ ve doku nakli konularında farkındalık oluşturarak kaynakların etkin şekilde kullanılarak kamuyu bu alanda güçlendirmek istediklerini vurguladı. Güler, onkoloji alanında ise ayaktan kemoterapi merkezleri hedeflerini belirterek, ayaktan kemoterapi merkezlerinin kurulması için destek beklediklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Aile İçi Yönetici" Zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN