DSİ, Fidanları Toprakla Buluşturdu

Giriş Tarihi: 22.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 10:22
DSİ, Fidanları Toprakla Buluşturdu
Devlet Su İşleri (DSİ) Antalya 13’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından Antalya Merkez Boğaçay mevkii’nde bulunan kuruma ait Spor ve Eğitim tesislerinin bulunduğu alana bu yılda 1000’e yakın fidan dikildi.
Fidan dikim törenine Bölge Müdürü Turkay özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Nazif Kök, Tuncay Aykan, Şube Müdürleri ve personel katıldı.
Fidan dikimi öncesi konuşan Bölge Müdürü Turkay Özgür, Devlet Su İşleri Su’ya yatırım yapan bir kuruluş olmakla birlikte doğanın ve çevrenin güzelleşmesi için çalışmalar yapan bir kurum olduğunu hatırlattı. Özgür " Her yıl Antalya ilimizde DSİ Bölge Müdürlüğü olarak binlerce fidan dikmekteyiz. Ağaç dikmek demek insanlara yaşanılabilir bir çevre ve doğa bırakmak demektir. Bütün gayemiz gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre ve daha güzel bir doğa bırakmaktır. Bütün çalışmalarımızı ve projelerimizi bu doğrultuda yapmaktayız.Bizler Devlet Su İşlerinin temsilcileriyiz. Hep birlikte büyük bir aileyiz. İnsanlar rahat bir şekilde hayatlarını idame ettiriyorlarsa burada DSİ’nin payı çok büyüktür.Bizim bir diğer yönümüzde sosyal olmaktır. Ağaç biliyorsunuz karbondioksit alıp oksijen veriyor. Bu yüzden ağaç dikmemiz çok önemlidir. Hem sanayinin gelişmesi hem de yatırımların artması lazım, diğer taraftan da çevreci olmamız gerekir. Bugün hem iyiliği yayma ve çevreyi güzelleştirmek için fidanları toprakla buluşturacağız, hem de Sevgili Peygamberimizin “Kıyametin kopacağını dahi bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” emrini yerine getirerek çok ulvi bir görevi ifa edeceğiz. " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DSİ, Fidanları Toprakla Buluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN