Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Harçlığını Biriktirerek Aldığı Kemanla Şimdi De Harçlığını Kazanıyor

Giriş Tarihi: 5.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 15:37
Antalya’da 11 yaşındaki ortaokul öğrencisi Zeliha Özyıldız, harçlığından biriktirerek aldığı kemanla şimdi de harçlığını kazanıyor.
Hafta sonları Cumhuriyet Meydanı’nda keman çalan küçük bir kız görenlerin dikkatini çekiyor. Kemanıyla birbirinden farklı şarkılar çalan küçük kızı çevredekiler ilgiyle dinliyor.
Ortaokul öğrencisi Zeliha Özyıldız, harçlığından biriktirdiği para ile 150 TL’ye keman aldığını belirterek, keman dersleri alabilmek için özel bir sanat merkezine başvurduğunu ve ücretsiz ders almaya hak kazandığını söyledi. Okulundan kalan zamanında keman kursuna giden Zeliha Özyıldız, üç ay içinde eğitimini tamamladığını anlattı.
Kent merkezindeki sanatçıları gördüğünde, sanatını sergilemeye karar verdiğini söyleyen küçük kız, Saat Kulesi ve Cumhuriyet Meydanı’nda keman çalmaya başladığını belirtti. Zeliha Özyıldız, harçlığını biriktirerek aldığı kemanla şimdi de okul harçlığı kazandığını söyledi. Derslerinde başarılı olduğunu ve keman çalmayı çok sevdiğini belirten Zeliha Özyıldız, hedefinin Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanmak olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harçlığını Biriktirerek Aldığı Kemanla Şimdi De Harçlığını Kazanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN