Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ansiad’dan Meditasyon Ve Özfarkındalık Eğitimi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:32
Ansiad’dan Meditasyon Ve Özfarkındalık Eğitimi
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin(ANSİAD) eğitim programı çerçevesinde üyelerine ve eşlerine ücretsiz düzenlediği ’’Meditasyon ve Özfarkındalık” konulu seminer Su Otel’de gerçekleştirildi.
Türkiye’nin çeşitli illerinde, üniversitelerde ve kurumsal şirketlerde benzer eğitimler veren atölye çalışması eğitimcisi olan ve 20 yıldan bu yana kişisel gelişim üzerine seminer ve konferanslar veren Hint asıllı Yogesh Sharda, ANSİAD üyeleri ve eşlerine, meditasyonun önemini anlattı.
Zihnin, dingin ve huzurlu olması gerektiği üzerinde duran Yogesh Sharda, yaşam kalitesinin zihnin kalitesine bağlı olduğunu belirterek, stresin gerçek sebeplerini anlamak, stresle başa çıkmak ve fazlarını önlemek için çabalamanın gerekliliğini vurguladı. Herkesin, hayatı kontrol etmek için çabaladığını ve bunun mümkün olamayacağını söyleyen Yogesh Sharda, ancak herkesin kendisini kontrol edebileceğini anlattı.
“Ben Kimim?” sorusuna verilen cevabın, kişinin yaşam temelini oluşturduğunu belirten Sharda, şunları söyledi:
“Gerçek derin kimliğimize geri dönmek için etiketleri, ego maskelerimizi temizlediğimizde geriye kalan gerçek beni tanımlar. İçimizdeki pozitif güçleri harekete geçirdiğimizde dışarıya verme kapasitemiz artıyor. Ruhsal olarak güçsüz olduğumuzda iniş ve çıkışlardan, çevredeki durumlardan çok etkileniyoruz. Meditasyonu ruh bilincinde yaparsanız farkındalığınız artırıyor, olaylara bakış açımız değişiyor, kendi içimizdeki güç uyanıyor. Meditasyonu yaşamınıza yerleştirirseniz çözümlerle daha kolay buluşacaksınız.” Özfarkındalığın artması için meditasyonun yaşamın bir parçası haline getirilmesi gerektiğinin altını çizen Sharda, meditasyon yapma aşamalarını içe dönüş, zihni olumlu bir şeye yönlendirme ve olumlu hedefe odaklanma olarak tanımladı. Zihindeki düşünceleri otobandaki arabalara benzeten Yogesh Sharda, katılımcılara trafik kontrolü yapar gibi düşüncelerini organize etmeleri önerisinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ansiad’dan Meditasyon Ve Özfarkındalık Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN