Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP’li Akıllı, “Hal Yasası’nda Değişiklik Yapılacak”

Giriş Tarihi: 18.5.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:01
MHP’li Akıllı, “Hal Yasası’nda Değişiklik Yapılacak”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elmalı İlçe Teşkilatı 7 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor.
Seçim çalışmaları kapsamında MHP Antalya Milletvekili adayları Tarkan Akıllı ve Alperen Erol, İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve parti yöneticileriyle birlikte Antalya’nın Elmalı ilçesindeki Pazar yerinde esnafı ziyaret etti.
Pazarcı esnafı, ürünlere ulaşımda büyük sıkıntılar yaşadığını, aracılar tarafından ürünlerin fahiş fiyatlarla verildiğini söylerken, MHP Antalya Milletvekili adayı Tarkan Akıllı ise, pazarcı esnaflarının sorunlarının Türkiye’nin her yerinde benzer olduğunu belirtti. Akıllı, "MHP iktidarında ilk ele alacağımız konulardan biri de Hal Yasası. Hal Yasası’nda, üretici ve çiftçilerden çok ucuza alınan ürünler, stokçular tarafından tutuluyor ve piyasaya sürülmüyor. En son patateste yaşananlar gibi birileri çok büyük karlar elde ediyor" dedi.
Türkiye’nin son 10 yıl öncesine kadar dünyanın kendi kendine yeten 7 ülkesi arasında gösterildiğini söyleyen Akıllı, "Ama bugün geldiğimiz noktada, bırakın kendi kendine yetmeyi, hayvanlarımıza yedireceğimiz otları bile yurt dışından alır hale geldik. Yem fiyatlarındaki fahiş artışa rağmen, süt fiyatları sadece 3 kuruş 5 kuruş artıyor. Üreticiler büyükbaş hayvanlarını kesime veriyor. Çünkü hayvanların bakım maliyeti çok yükseldi" dedi.
Pazarda alışveriş yapan vatandaşlarla da sohbet eden Tarkan Akıllı, MHP iktidarında Türk tarımının kurtuluş reçetesinin hazır olduğunu kaydetti. Akıllı, "Üreticinin en büyük gider kalemleri arasında yer alan mazot, gübre ve yem gibi temel girdi ürünlerine çiftçilerimiz çok ucuza alacaklar. Mazot 1 lira 75 kuruş olacak. Sulama ve tarım işletmelerinde kullanılan elektiriğin KDV’si alınmayacak. Bizim için çok önemli olan buğday, mısır, pamuk gibi ürünler için destekleme programları geliştirilecek ve üreticilerin bu ürünleri ekmesi teşvik edilecek. Et ve sütte garanti fiyat uygulamasına geçilirken, hayvan üreticilerinin kullandığı yem ve kepek gibi girdilerde uygulanan KDV yüzde 1’e düşürülecek" diye konuştu.
MHP Antalya milletvekili adayı Alperen Erol da, aylık 200 KW’dan az elektrik tüketen ailelere yüzde 75 indirim yapılacağını ve vatandaşlardan kayıp kaçak bedelinin alınmayacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP’li Akıllı, “Hal Yasası’nda Değişiklik Yapılacak”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN