Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selge Beach Resort SPA’da İlklere Devam Ediliyor

Giriş Tarihi: 18.5.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 14:11
Selge Beach Resort SPA’da İlklere Devam Ediliyor
2015 sezonuna bölgenin ilk İslami konseptteki oteli olarak başlayan Selge Beach Resort Spa, farklı bir konsept ile 2015 yılı Mavi Bayrak ödülünü almaya hak kazandı.
Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından, Uluslararası Mavi Bayrak Ödülü Plaj Denetimi için görevlendirilen TÜRÇEV Antalya Koordinatörü Lokman Atasoy, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yetkilisi Jale Şahin, Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yetkilisi Gülseli Gündüz, Antalya Halk Sağlığı Yetkilisi Mustafa Atalay, KITUYAD Mavi Bayrak Sorumlusu Metin Koçi ile beraber denetimi tamamladılar. Tesis Mavi Bayrak Sorumlusu Osman Ergin’in hazır bulunduğu denetimin ardından, Kriterleri yerine getiren tesise 2015 Yılı Mavi Bayrak Kriterlerine Tam Uyumluluk Belgesi tutanak ile teslim edildi.
MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISI
TÜRÇEV Antalya Koordinatörü Lokman Atasoy yaptığı açıklamada, "Sorumlu olduğumuz bölgede geçen yıl 200 plaj, 6 marina ve 2 yat Mavi Bayrak ödülü almaya hak kazanmıştı. Bu yıl yapılan müracaatlarda bölgemizde Selge Beach Resort Spa dışında İslami konseptte Alanya Bölgesinde Bera Oteli’nin de müracaatı bulunmaktadır. Bu yıl bölgemizde Mavi Bayrak’lı plaj sayısının 200’ü geçmesini hedefliyoruz" dedi.
BÖLGEDEKİ İLK TESİS
Tesis Genel Müdürü Halil Kaftan ise Türkiye’deki toplam yatak kapasitesinin yüzde 3’ünün İslami konseptli otellerden oluştuğunu belirterek, Türk turizminin bu tarz çeşitlendirmelere ihtiyacı olduğunu söyledi. Kaş ve Gazipaşa hattında bu tarz otellerin sadece Alanya bölgesinde yoğunlaştığını belirten Kaftan, "Bu da, Manavgat ilçesi Kızılağaç turizm merkezinde faaliyet gösteren tesisimizin, bölgedeki eksikliği gidereceği konusu yönetim olarak bizlere ilham kaynağı oldu. Türkiye’ye dünyanın her yerinden ve yurt içinden gelen bizim için potansiyel oluşturabilecek herkese ve her kesime kucak açmak zorundayız. Bu konuda ciddi talep olduğunu düşünüyoruz. Bu talebi karşılamak için de bölgemizde böyle bir yapılanmaya giderek, Kızılağaç turizm bölgesinde faaliyet göstermekte olan 17 tesis içerisinde İslami konsepte geçen ilk tesis olmayı başarmanın yanında bölgemizdeki 200 Mavi Bayraklı tesis arasında da bu konsept ile bir ilki daha başardık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selge Beach Resort SPA’da İlklere Devam Ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN