Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya Yurt Ayder’den, Başbakan Davutoğlu’na Teşekkür

Giriş Tarihi: 25.5.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 12:02
Antalya Yurt Ayder’den, Başbakan Davutoğlu’na Teşekkür
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği, 8 bin 920 engelli, şehit ve gazi yakını ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda büyümüş gençlerin atama kurası Antalya’da da sevinçle karşılandı. Antalya Yurt Ayder Başkanı Şerife Demiralay Sarı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na atamalar için teşekkür etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, çocuk esirgeme kurumunda büyümüş gençler ile engelli, gazi ve şehit yakınlarının devlet memuru olmasına yönelik atama kurasını değerlendiren Antalya Yurt Ayder Başkanı Şerife Demiralay Sarı, 3413 ve 2828 Sayılı Kanun gereğince, 3 bine yakın kişinin kura ile yeniden işlerine kavuşma şansı yakaladığını belirtti.
Antalya’da da son atamalarla 900 kişinin yeniden iş sahibi olmasının sevindirici olduğunu ifade eden Sarı, bu kişiler arasında 20 yıldır atama bekleyenler bulunduğuna dikkat çekti. Engelli ve 2 çocuk babası Gürcan Yıldız’ın da son atamalarla iş sahibi olduğuna dikkat çeken Sarı, “Bu atamalar sayesinde yıllardır süren iş hasreti ve mağduriyetler giderilmiş oldu. Hem iş bekleyen vatandaşlarımız hem de onların yakınları bu sayede artık kendilerini daha güvende hissediyor ve geleceğe daha umutla bakıyor” dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, tarafından ataması yapılan 8 bin 920 kişi arasında yetiştirme yurtlarından ayrılan, devlet koruması altında işe girmiş ancak bazı sorunlar nedeniyle işlerinden ayrılmak zorunda kalmış kişilerin de yar aldığını vurgulayan Sarı, çocuk esirgeme kurumunda büyümüş 3 bin 163 kişinin de son atamayla iş sahibi olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya Yurt Ayder’den, Başbakan Davutoğlu’na Teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN