Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor

Giriş Tarihi: 25.5.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 12:02
Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor
Döşemealtı Belediyesi, çevre duyarlılığına yönelik bir adım daha atarak çöp konteynerlerinin çevreye yaydığı kötü kokuyu engellemek ve kara sinekle mücadele amacıyla yerinde hijyen çalışmaları başlattı.
Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve civar mahallelerde düzenli olarak topladığı çöplerin çevreye yaydığı kötü kokuyu engellemek ve sinekle mücadele etmek amacıyla çöp konteynerlerini bitkisel ilaç karışımlı köpükle dezenfekte ediyor.
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, yerinde hijyen çalışmaları kapsamında ilçenin tamamındaki çöp konteynerlerinin içi boşaltıldıktan sonra ilaçlı köpükle dezenfekte edildiğini belirterek, “Bilindiği gibi Döşemealtı ilçemiz yeni Büyükşehir Yasası ile sınırları en büyük merkez ilçe konumuna ulaştı. Durum böyle olunca asli işlerimizden temizlik işlerimizin kapasitesi de arttı. Buna rağmen halkımızın daha etkin, daha kaliteli ve sağlıklı hizmet alabilmesi için çalışmalarımızı yoğunlaştırarak sürdürmekteyiz. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde çöp konteynerlerinin yerinde temizlenebilmesi etrafa yayılan istenmeyen kokuyu önlemek ve kara sinekle mücadele noktasında toplam 8 çöp toplama kamyonumuza yerleştirdiğimiz kompresörlerle haftada iki defa çöp konteynerleri doğal ilaç karışımlı köpükle dezenfekte edilmeye başladı” dedi.
Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2014 yılında Döşemealtı ilçesine bağlanan köy ve mahallelerde bin 20 adet çöp varilini toplayarak yerine 1500 çöp konteyneri yerleştirmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN