Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mitolojik Kahramanlar Ve Dünyanın 7 Harikası Kumda Hayat Buldu

Giriş Tarihi: 13.6.2015 23:28 Güncelleme Tarihi: 14.6.2015 02:07
10 bin ton kumun kullanıldığı ve bir aylık çalışmalar sonucunda “Dünyanın 7 harikası ve mitoloji" temalı Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Antalya’da bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali ziyarete açıldı. Lara Beach plajında Global Design Art Works tarafından, “Dünyanın 7 harikası ve mitoloji" temasıyla düzenlenen festivalde yaklaşık 30 mitolojiden esinlenilerek yapılmış kum heykeller bulunuyor. 10 bin ton kumun kullanıldığı festivalde özellikle mitolojik kahramanlar ile dünyanın 7 harikasından biri olan Keops Piramidi ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.
Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali Direktörü Cem Karaca, artan ziyaretçi sayısı ile her geçen yıl daha da ilgi gördüklerini belirtti. Festival için sanatçıların 1 ay çalıştığını ve 10 bin ton kumdan heykelleri oluşturduğunu da ifade eden Karaca, “Artan ziyaretçi sayısıyla her yıl devam ediyoruz. Burada birçok katılımcı sanatçımız yaklaşık 1 aylık performansları ile çıkan eserler var. 10 bin ton kum kullanıldı. Dünyanın en büyük etkinliklerinden birisidir. Antalya’nın ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamaktan da mutluluk duyuyoruz. Bu tür kültür organizasyonları yapan bizlerin desteğe ihtiyacının olduğunu ve bu türden etkinliklerin desteklenmesini bekliyoruz” dedi.
Açılışın ardından ziyaretçiler heykelleri inceleyip sanatçılardan bilgi aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mitolojik Kahramanlar Ve Dünyanın 7 Harikası Kumda Hayat Buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN