Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumluca Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı

Giriş Tarihi: 17.6.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 15:50
Kumluca Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında olağanüstü toplandı. Toplantıya 25 meclis üyesinden 23’ü katıldı.
Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen olağanüstü meclis toplantısının açılışında konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, olağanüstü toplantılarda açılış ve kapanış maddelerinin dışında başka gündem maddesi görüşülemeyeceğini, bu toplantıda da görüşülecek iki gündem maddesi bulunduğunu söyledi.
Başkan Çetinkaya, daha sonra sırasıyla meclis üyelerine gündem maddelerini okudu. Birinci gündem maddesinde özel bir şirket tarafından Kumluca Belediye Başkanlığı makamınca amme hizmetlerinde kullanılmak üzere 2015 model aracın hibe edilmek istendiğini, bu konuda görüşü olup olmadığını meclis grup sözcülerine sordu.
AK Parti grubu adına Ali Kurşunlu, “Belediyemize hayırlı olsun” derken, CHP adına söz alan Seyfi Arıkan, hibe araçla ilgili adı geçen şirketin aracı şartsız olarak hibe etmesi hususunun kararda yazılmasını istedi. MHP adına söz alan Ramazan Oktay ise, belediyenin makam aracına ihtiyacı olmadığını, bunun yerine başka bir yere hibe yapılmasının daha iyi olacağını söyledi.
Yapılan oylama sonucunda belediyeye yapılacak hibe araç 23 kabul bir, çekimser olmak üzere oy çokluğuyla kabul edildi. İkinci gündem maddesinde ise, bir vatandaş tarafından yeni kurulan bir şirketin belediyeye şartsız olarak bağışlamak isteği görüşüldü.
Görüşme sonucunda parti grupları adında AK Parti grubundan Ali Kurşunlu, “Yeni şirketimiz belediyemize hayırlı olsun” derken, CHP grubu adına Seyfi Arıkan ise şirket Bakanlar Kurulu onayından geçerek kurulmasının daha iyi olacağı görüşünü iletti. MHP grubu adına Ramazan Oktay ise, daha önce belediyeye şirket kurulması için karar aldıklarını, hibe edilen şirket ile hibe edilen şirketin tüzüğünün aynı olmasından dolayı hibe şirketin kabul olması görüşünü bildirdi.
Yapılan oylama sonunda altı ret oya karşı, 18 kabul oyla, hibe şirket oy çokluğuyla belediyeye kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumluca Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN