Muratpaşa Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nin Temeli 24 Haziranda Atılıyor

Giriş Tarihi: 21.6.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
Muratpaşa Belediyesi, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük ve önemli sivil toplum merkezlerinden birinin temelini 24 Haziran Çarşamba günü atacak. Öte yandan dernek başkanları alanda incelemelerde bulundu.
Doğuyaka Mahallesi’nde 15 bin metrekarelik alana Muratpaşa Belediyesi’nce yapılacak olan sivil toplum merkezi, temeli atılmadan dernekleri heyecanlandırdı. Dernekler; sivil toplum merkezinin, temeli için Muratpaşa Belediyesi’nce kazılan metrelerce derinlikteki alanı, sürekli ziyaret ediyor.
Anadolu Hemşehri Dernekleri Platformu ve Ispartalılar Derneği Başkanı Deniz Akgün, Platform Genel Sekreteri Yavuz Akay, Bitlisliler Derneği Başkanı Vedat Yapar, Şanlıurfalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hıdır Dağtekin, Hakkarililer Derneği Başkanı İshak Kahraman, Burdurlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Celal Hatipoğlu, Gaziantepliler Derneği Başkanı Ömer Demir, Eskişehirliler Derneği’nden Recep Bastırmacı, Adıyamanlılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma Derneği Başkanı Recep Ejderha ve Erzincan Fırat Boyu Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği’nden Keziban Kaya ile birçok dernek temsilcisi; Muratpaşa Belediyesi Sivil Toplum Merkezi temeli için metrelerce kazılan alana inerek, hatıra fotoğrafı çektirdi.
MERKEZİN ÖZELLİKLERİ
Muratpaşa Belediyesi’nin, sivil toplum merkezi projesi ile tüm Türkiye’ye örnek ve öncü olacağını söyleyen dernek temsilcileri; “Temel için kazılan bu alanı görmek dahi bizleri çok heyecanlandırıyor. Bu heyecanımız, yapılınca sevince, mutluluğa dönüşecek. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a, teşekkür ediyoruz. Doğuyaka Mahallesi’nde, 24 Haziran Çarşamba günü saat 19.00’da yapılacak temel atma törenine tüm üyelerimizle katılacağız” dedi.
Barış içinde birlikte yaşam kültürünün canlandırılıp, etkin kılınmasına da katkı sağlayacak olan merkezde, 200 idari ofis, 500 kişilik konferans salonu, 12 çok amaçlı eğitim ve toplantı salonu, yöresel ürünlerin satışına olanak tanıyan üniteler, yemekhane, yarı açık toplanma-etkinlik alanı ile kapalı otopark bulunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nin Temeli 24 Haziranda Atılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN