Aşır Aksu Hastanesi Psikiyatri Kliniği Hasta Kütüphanesi İçin Kampanya

Giriş Tarihi: 23.6.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 13:36
Aşır Aksu Hastanesi Psikiyatri Kliniği Hasta Kütüphanesi İçin Kampanya
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yer alan Aşır Aksu Hastanesi Psikiyatri Kliniği’ne açılacak olan hasta kütüphanesi için kitap ve eğitsel araç toplama kampanyası başlatıldı.
Kampanyanın, Aşır Aksu Hastanesi ikinci katında yatarak tedavi gören psikiyatri hastalarının rehabilitasyon sürecinde sosyal gelişimlerini arttırmak, klinikte geçirilen sürenin daha etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla düzenlendiği belirtildi.
Aşır Aksu Hastanesi Psikiyatri Kliniği Sorumlu Hemşiresi Emine Önder Aksoy yaptığı açıklamada, “Aşır Aksu Hastanesi Psikiyatri Kliniği 27 yatak kapasitesi ile Antalya’nın psikiyatri hasta yükünü taşımaya çalışmaktadır. İlaçlarını düzenli kullanamayan hastalarımız hastalıklarının ağırlığına göre kliniğimizde 1-2 aylık süreçlerde tedavi görmektedirler. Hastalarımızın çoğunluğunu kimsesiz hastalar oluşturmaktadır. Bu hastalarımızın gerek tedavi süreçleri, gerek kişisel bakımları, gerekse de taburcu sonrası bakım evlerine yerleştirilmeleri kliniğimiz personelleri tarafından özveri ile gerçekleştirilmektedir” dedi.
Hastaların, bu hizmetlerin dışında çeşitli ihtiyaçları olduğunu da belirten Aksoy, “Ancak kliniğimiz bu ihtiyaçlara yetememektedir. Bu noktada da duyarlı vatandaşlarımızın desteğini beklemekteyiz. Bu destek bazen kliniğimiz kütüphanesine bağışlanan bir kitap veya eğitsel araçlar şeklinde olabilir. Amacımız hastaların klinikte geçirdikleri süreyi verimli geçirmelerini, sosyalleşmelerini ve bu sayede toplumdan izole olmadan rahat bir şekilde normal hayata geçişlerini sağlamaktır. Bu bağlamda tüm duyarlı vatandaşlarımızı, evlerinde daha önce okudukları ve sonrasında rafta bekleyen kitapları, eğitsel araçları kliniğimiz kütüphanesine bağışlamaya davet ediyoruz” diye konuştu.
Bağışta bulunulacak kitap ve eğitsel araçların Aşır Aksu Hastanesi Psikiyatri Kliniği’ne veya Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne teslim edilebileceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşır Aksu Hastanesi Psikiyatri Kliniği Hasta Kütüphanesi İçin Kampanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN