Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbradı’da Fotomaraton Heyecanı Sona Erdi

Giriş Tarihi: 23.6.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 13:36
İbradı’da Fotomaraton Heyecanı Sona Erdi
Antalya’nın İbradı ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen “1.Torosların İncisi İbradı Fotomaratonu”, TFSF Temsilcisi Mehmet Boyacı denetiminde Akın Acar, Bülent Ülker, Cihan Karaca, Erdoğan Yılmaz, Masis Üşenmez, Seçkin Yenici ve Zehra Çöplü’den oluşan seçici kurul toplantısının ardından sona erdi.
Yerli ve yabancı 64 fotoğrafçının 232 eserinin katıldığı fotomaratonda Barış Barlas birincilik ödülünü almaya hak kazandı. İbradı Belediyesi Muammer Aksoy Kültür Evi’nde yapılan toplantının ardından Serkan Daldal ikincilik ödülü, Muhammet Bekmez ise yılkı atları fotoğrafı ile üçüncülük ödülünü aldı. Hasan Uçar ile Oğuzipçi ise Mansiyonda dalında dalında birer ödül almaya hak kazandı. Fotomaratonda ayrıca 25 fotoğrafçıya da sergileme ödülü verildi.
Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu’nca (TFSF) tarafından da resmi olarak desteklenen “1.Torosların İncisi İbradı Fotomaratonu”nda birinciye 2000 TL, İkinciye 1500 TL, üçüncüye 1000 TL olmak üzere çeşitli dallarda toplamda 10.500 TL ödül verildi.Ödül alan ve sergilemeye değer görülen eserlerin daha sonra Antalya, İstanbul, Ankara başta olmak üzere pek çok kentte sergileneceği belirtildi.
İbradı ve mahallelerinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımı ve fotoğraf sanatını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen “1.Torosların İncisi İbradı Fotomaratonu”nda yarışmacılar, 11-21 Haziran 2015 tarihleri arasında İbradı ve mahalleleri Ormana, Ürünlü, Başlar, Çukurviran, Maşat, Düzlen,Üzümdere’den çektikleri en fazla dört fotoğrafla katıldılar.
Fotomaratona gösterilen yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru bu etkinliğin gelenekselleşerek devam edeceğini vurgulayarak, “İbradı ve mahalleleri yeşil doğası ve görsel güzellikleri ile ’Torosların İncisi’ ünvanını hakkeden bir bölge. Fotoğrafın görsel gücü ile bölgemizin tarihi ve turistik değerlerini birleştirerek bölgemizin ulusal ve uluslararası platformda tanıtımını yapmak amacıyla bu fotomaratonu organize ettik. Fotoğraf sanatını da desteklediğimiz bu etkinliğe katkı koyan emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, dereceye giren yarışmacıları tebrik ediyoru” ’dedi. Başkan Küçükkuru seçilen fotoğrafların İbradı Belediyesi arşivinde yer alarak gelecek kuşaklara bırakılacak görsel bir bellek niteliği taşıyacağını ve bu fotoğraflardan bir katolog oluşturulacağını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbradı’da Fotomaraton Heyecanı Sona Erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN