Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkuteli’nde Gübre Ve Zirai İlaç Bayileri Denetlendi

Giriş Tarihi: 23.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 13:36
Korkuteli’nde Gübre Ve Zirai İlaç Bayileri Denetlendi
Antalya’nın Korkuteli ilçesinde zirai ilaç, kimyevi gübre, tohum ve yem bayileri, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından denetleniyor.
Korkuteli’deki 30 gübre ve zirai ilaç bayi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Denetim Elemanları ziraat mühendisi Arzu Ayşin ve Ali Arslan tarafından denetledi.Kimyevi gübre üreten ve ithal eden üretici firmaların kimyevi gübre lisans belgesi, satışa sunacakları her bir gübre cinsi için de kimyevi gübre tescil belgesi almaları gerektiğini vurgulayan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özlem Çağırıcı Armut, "Kimyevi gübre tescil belgesi, piyasa denetimlerinde gübrelerde aranılacak özellikler ve işaretlemeleri taşıyan belge niteliğinde olup üreticiler lisans ve tescil belgelerinin bir örneğini bayilerine (dağıtıcılar) bulunması sağlanmaktadır" diye konuştu.
Çağırıcı Armut, örtü altı sera üretimi ve açık alanda üretilen ürünler için kullanılan zirai ilaçlarla, bu ilaçların satışını yapan bayilerin düzenli olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlendiğini söyledi. İlçede yoğun bir gübre kullanımı olduğunu ifade eden Çağırıcı Armut, ilçede 30 zirai ilaç bayi bulunduğunu belirtti. Çağırıcı Armut, "6968 sayılı zirai mücadele kanunu ve yine zirai ilaç satışı yapacak bayiler hakkındaki ilgili yönetmelikler kapsamında zirai ilaç bayilerimizi düzenli olarak denetliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkuteli’nde Gübre Ve Zirai İlaç Bayileri Denetlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN