Türkiye'nin en iyi haber sitesi

110 Dev Heykel Denizle Buluştu

Giriş Tarihi: 1.7.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi ile Batı Akdeniz Kalkınma Vakfı (BAKA) işbirliğiyle Side’ye yapılan su altı müzesinin ’Semazen’, ’Kurtuluş Savaşı’, ’Poseidon ve Tapınağı’, ’Deve Kervanı’, ’Çiçek Bahçesi’ temalı 110 heykeli yerlerine yerleştirildi.
DTO Antalya Şubesi ile BAKA işbirliğiyle Manavgat Side’ye yapılan su altı müzesinin dev heykelleri, yerlerine yerleştirildi. Su altı müzesinde, ’Semazen’, ’Kurtuluş Savaşı’, ’Poseidon ve Tapınağı’, ’Deve Kervanı’, ’Çiçek Bahçesi’ teması altında 110 heykel yer alıyor. Yapımı üç ayda tamamlanan heykeller, profesyonel dalgıçların çalışmasıyla deniz tabanındaki yerlerine yerleştirildi. Side Limanı’nın 1 mil açığında, 11 metre, 18 metre ve 24 metre olmak üzere 3 ayrı derinliğe yerleştirilen heykeller, amatör, yarı profesyonel ve tam profesyonel dalgıçların dalabileceği derinliklere göre hazırlandı.
110 heykelin yerlerine yerleştirildiğini belirten DTO Antalya Şubesi Başkanı Bekir İnanç Kendiroğlu, “Yükseklikleri 1 ile 6 metre arasında değişen, ağırlığı 5 tona kadar çıkan heykeller, özel taşıma teknesiyle yerleştirilecekleri bölgeye özenle taşındı. 20 kişilik ekip 1 haftadır aralıksız çalışıyor. Son heykel de denize indirildi. Artık su altında çalışılacak. Side Sualtı Müzesi’nin açılışının ardından Kemer bölgesine de aynı müzeden yapmak için çalışmalara hız vereceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
110 Dev Heykel Denizle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN