Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATSO’dan İş Garantili Kurslar Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 1.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 17:50
ATSO’dan İş Garantili Kurslar Devam Ediyor
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri 10 Projesi kapsamında mesleksiz gençlere yönelik iş garantili "Oto Yedek Parça Satış Elemanı Kursu" açılacağını bildirdi.
Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğunu belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri 10 Projesi kapsamında mesleksiz gençlerin istihdamını sağlamak amacıyla, sektörlerden gelen talepler doğrultusunda iş garantili kurslar açmayı sürdüklerini bildirdi. Davut Çetin, 34. Grup (motorlu taşıt parça ve aksesuarları, bakım ve onarımı) Meslek Komitesi’nin talebi doğrultusunda açılacak olan "Oto Yedek Parça Satış Elemanı Kursu" mülakatının 13 Temmuz’da Çalışma ve İş Kurumu Antalya İl Müdürlüğü’nde (İŞKUR) yapılacağını kaydetti.
Beceri 10 Projesi hakkında da bilgi veren Başkan Davut Çetin, "Beceri 10 Projesi kapsamında meslek ve iş sahibi olmayan gençlerimizi sektörler tarafından talep edilen alanlarda mesleki bilgi ile donatıyoruz. Meslek kursları teorik ve işbaşı olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Yetiştirilmek üzere kurslara katılan gençlere teorik eğitim süresince 25 TL, işbaşı eğitimi süresince ise günlük 36,5 TL ücret ödeniyor. Ayrıca genel sağlık sigortaları da İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanıyor. Proje kapsamında istihdam oluşturan firmalara da önemli avantajlar sunuluyor. İşbaşı eğitimini başarılı bir şekilde bitiren kursiyerleri istihdam eden firmalara sigorta prim teşviki sağlanıyor. Ayrıca 18-29 yaş arası erkekler ve tüm kadınlar için 42 ay süreyle (3,5 yıl), 30 yaş üzerindeki erkekler için 30 ay (2,5 yıl) süreyle Sigorta Primi İşveren Payı ödemeleri İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanıyor. Önümüzdeki süreçte sektörden gelen talepler üzerine meslek edindirmeye yönelik iş garantili kursları açmaya devam edeceğiz" dedi.
Kursla ilgilenen, meslek ve iş sahibi olmak isteyen 18-35 yaşları arasında olan en az lise mezunu ve İŞKUR’a kayıtlı olan işsizler ile eleman talebinde bulunan firma temsilcilerinin Temmuz ayında açılacak kurs için 13 Temmuz’da Çalışma ve İş Kurumu Antalya İl Müdürlüğü’nde hazır bulunması gerektiğini de bildiren Çetin, detaylı bilgi almak isteyenlerin ATSO bünyesindeki MESEM Müdürlüğü ile irtibata geçebileceklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO’dan İş Garantili Kurslar Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN