Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muratpaşa’dan Sokak Hayvanları Projesi

Giriş Tarihi: 4.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Muratpaşa’dan Sokak Hayvanları Projesi
Antalya’nın Muratpaşa Belediyesi, sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi amacıyla haftada bir gün bir bölgede stand kurdurarak vatandaşla, sahipsiz hayvanların buluşmasını sağlıyor.
Antalya’da ilk kez ‘Sokak Hayvanları Festivali’ düzenleyen Muratpaşa Belediyesi, sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi amacıyla yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın “Sokak Hayvanlarını Sahiplendirelim” projesi kapsamında Aydın Kanza Parkı’nda stand kuruldu. Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi’nden getirilen kedi ve köpekler, Aydın Kanza Parkı’nda özel olarak oluşturulan alanda vatandaşlarla buluşturuldu.
4 KÖPEK SAHİPLENDİRİLDİ
Vatandaşlar; park içerisinde kurulan ve içerisinde sokak hayvanları bulunan özel alanı gezerken, Veteriner İşleri Müdürlüğü personelince bilgilendiriliyor. Proje kapsamında Aydın Kanza Parkı’nda oluşturulan standa getirilen 7 köpek ve 4 kedi sahiplendirildi. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde aşıları yapılmış, çiple işaretlenmiş olan köpeklerden 4’ünü vatandaşlarca sahiplenildi. Proje kapsamında; belirlenecek olan 4 bölgede haftada bir gün stand kurulacak. Projede özellikle çocuklara hayvan sevgisi aşılamak amaçlanıyor.
Muratpaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Zeynep Büyüktortop, sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi amacıyla haftada bir gün değişik bölgelerde stand kurulacağını belirterek, “Festivalimizin ardından Başkanımız, sokak hayvanlarının vatandaşla buluşmasının sağlanmasını istedi. Bu çerçevede sokak hayvanlarını sahiplendirmeyi vatandaşlarımıza öğretmek istiyoruz. Sokak hayvanlarının sahiplendirilmesinin farkındalığını arttırmak için her hafta bir bölgede stand açacağız. Yılda iki kez de festivalimizi düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa’dan Sokak Hayvanları Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN