Alanya’da Hanutçuluk Yapan 7 İşyeri Mühürlendi

Giriş Tarihi: 6.7.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Alanya’da Hanutçuluk Yapan 7 İşyeri Mühürlendi
Alanya Belediyesi, hanutçuluk ve çığırtkanlık yaparak halkın ve turistlerin huzurunu bozduğu tespit edilen 7 işyerini mühürledi.
Alanya Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından yapılan denetim ve kontrollerde yoldan gelip geçenleri rahatsız ederek, vatandaşların huzurunu bozan işyerleri hakkında cezai müeyyide uygulandı. Hanutçuluk ve çığırtkanlık yaptığı tespit edilen 7 işyeri Belediye Encümeni’nin almış olduğu karar ile yedi gün süre ile ticaretten men edilerek mühürlendi.
GIDA VE HİJYENE UYMAYAN 3 İŞYERİ MÜHÜRLENDİ
Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Gıda Mühendisi, Gıda Teknikeri, Çevre Mühendisi ve zabıta komiserinden oluşan bir ekip Merkez, Avsallar , Okurcalar, Payallar Mahmutlar ve Dimçayı piknik alanlarında gıda ve hijyen denetimine sürdürüyor. Gece gündüz çift vardiya ile çalışan gıda ve hijyen denetim ekibinin yaptığı denetimler sonucunda üretim koşullarına ve gerekli hijyen kurallarına uymadığı tespit edilen 3 adet işyeri Encümen kararı ile mühürlendi.
ŞEHRİN HUZURU HERŞEYDEN ÖNEMLİDİR
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Belediyemiz, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı arasında yapılan protokol kapsamında ilçemiz sınırları içersinde sivil zabıta ekiplerimiz denetime devam etmektedir. Biz, esnafımıza ceza vermek istemiyoruz ancak işini usul adabıyla yapan esnaflarımızın rahatsızlığı gidermek ve toplumun huzurunu tesis etmek için bu yaptırımları uygulamak zorunda kalıyoruz. Bizim mücadelemiz şehrin huzurunu bozanlarladır. Şehirde huzur istiyoruz. Esnaf ve ahilik ilkelerine uymayanlarla mücadelemiz artarak devam edecektir. Şehrin huzuru her şeyden önemlidir. Tüm esnaflarımızdan Alanya’nın gözde bir turizm merkezi olduğu bilinciyle hareket etmelerini ve gerekli kaidelere uymalarını istiyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya’da Hanutçuluk Yapan 7 İşyeri Mühürlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN