Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya Hayvan Bakım Evi Ve Rehabilitasyon Merkezi’nin İhalesi Tamamlandı

Giriş Tarihi: 9.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Alanya Hayvan Bakım Evi Ve Rehabilitasyon Merkezi’nin İhalesi Tamamlandı
Antalya’nın Alanya ilçesi Demirtaş Mahallesi’ne 24 dönümlük alana sokak hayvanları için Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi yapılıyor. 1 milyon 453 bin TL’ye ihalesi yapılan Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli 21 Temmuz’da atılacak.
Orman Genel Müdürlüğü’nden tahsisi yapılan 24 dönüm alan içerisine Demirtaş’da ikinci hayvan barınağı yapılıyor. İhalesi yapılan Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi, hayvan refahını sağlayacak modern tesisleri bünyesinde barındırıyor. Kedi ünitesi, 2 adet köpek bakım evi, hayvan bakım ünitesi ve klinik ünitesi olmak üzere 5 binadan oluşan merkez, karantina bölümü, hasta bakım bölümü, yavrulu anne bölümü, hayvan müşahede bölümü, muayene odası, ameliyat odası, gıda ve soğuk hava depolarıyla bölgenin en kapsamlı hayvan barınakları arasında yerini alacak.
BAYRAM SONRASI TEMELİNİ ATACAĞIZ
1 milyon 453 bin liraya ihale edilen Sahipsiz Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin inşaatı için yer teslimi yapıldığını kaydeden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Demirtaş’taki mevcut hayvan barınağının yetersiz olmasından dolayı hayvanseverlerden çok eleştiri alıyorduk. Yeni hayvan barınağının ihalesini yaptık. Bayram sonrasında da temelini geniş katılımlı bir törenle atacağız. Hayvan severlerimize ve tüm halkımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.
EVCİL HAYVAN MEZARLIĞI DA VAR
150 kedinin ve 350 köpeğin sağlıklı ve güvenli bir ortamda barınmasını sağlayacak merkezde, 450 metrekare büyüklüğündeki Hayvan Bakım Ünitesinde de soğuk hava deposu, gıda depoları, karantina, yeni doğan köpek bölümleri ile barınaktaki hayvanların bakımı ve takibinin nitelikli bir şekilde sağlanması hedefleniyor. Proje içerisinde evcil hayvan mezarlığı ve kedi rehabilitasyon ünitesi ile entegre bir çözüm sunan barınak 6 ay içinde tamlanarak hizmete açılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya Hayvan Bakım Evi Ve Rehabilitasyon Merkezi’nin İhalesi Tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN