Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya’da Hanutçulukla Mücadele Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Alanya’da Hanutçulukla Mücadele Devam Ediyor
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, hanutçulukla mücadele kapsamında gelecek hafta 20 işyerinin daha 2 ila 7 gün arası ticaretten men edileceğini söyledi.
Alanya Belediyesi Temmuz ayı devam meclis toplantısı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısının ardından Başkan Yücel, Belediye’nin hanutçulukla mücadeleye devam edeceklerini söyledi. Hanutçuluk ve çığırtkanlık yaptığı gerekçesiyle hafta başında 7 işyerinin 7 gün süreyle kapatıldığını hatırlatan Yücel, toplum huzurunun şeyden önemli olduğunu kaydetti.
Meclis Toplantısında, hanutçuluk, çığırtkanlık, kaldırım işgalleri ve etiket konusunda esnafın uyması gereken kurallarla ilgili bir çok karar aldıklarını belirten Belediye Başkanı Yücel, “Bu konularda yapacağımız düzenlemeleri de Encümenimizde karara bağladık. Çünkü toplumun huzuru bizim için her şeyden önemli.” dedi.
DİLENCİLERİ İHBAR EDİN
Şehre çok sayıda dilencinin giriş yaptığını tespit ettiklerini belirten Belediye Başkanı Yücel, “Son günlerde bölgemize minibüslerle otobüslerle Suriyeli vatandaşlar ve ona benzer birkaç grup dilenci gelmekte. Gerek kolluk kuvvetlerimiz gerekse de zabıta ekiplerimiz gece sabaha kadar bunları bertaraf etmekle uğraşıyor. Eğer bizim gözden kaçırdığımız, bizim göremediğimiz kişiler varsa, halktan bunlarla ilgili bize ihbar yapmalarını istiyoruz. Biz kanuni süreçleri uygulatıyoruz. Çünkü halkın huzurunu kimsenin bozmaya hakkı olmadığını düşünüyorum”.
5 BİNİN ÜZERİNDE İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞTIK
Alanya Belediyesi’nin, Ramazan etkinlikleriyle ilgili çalışmaları hakkında Yücel, “5 binin üzerinde yoksul ve ihtiyaç sahibi aileye ulaşıldı. Bizim göremediğimiz, duymadığımız aile varsa, onlar da Belediyemize müracaat edebilir. Her akşam bin 500 kişiye iftar yemeği veriyoruz. Yemek programımız Ramazan sonuna kadar devam edecek” diye konuştu.
RAMAZAN KÜLTÜRÜNÜ YAŞATIYORUZ
İskele rıhtım bölgesinde devam eden “Ramazan Meydanından Esintiler” programıyla ilgili de hatırlatmada bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, meydanda yüz yıllar öncesinin Ramazan kültürünün yaşatıldığını söyledi. Yücel, “Örflerimizi ve kültürümüzü yaşatmak adına İskele Rıhtım bölgesinde başlattığımız Ramazan etkinliklerimiz devam ediyor. Tüm halkımız bu etkinlikleri beğeniyle izliyor. Programlar Ramazan sonuna kadar devam edecek” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya’da Hanutçulukla Mücadele Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN