Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya’da Yatçılar Ve Balıkçılar Arasındaki Gerilim Son Buldu

Giriş Tarihi: 10.7.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 17:42
Alanya’da Yatçılar Ve Balıkçılar Arasındaki Gerilim Son Buldu
Alanya İskelesi’nde Alanya Balıkçılar Kooperatifi ile Alanya Yatçılar Kooperatifi arasında uzun süredir devam eden tartışmalara Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin’in arabuluculuğu ile son buldu.
Alanya Balıkçılar Kooperatifi ile Alanya Yatçılar Kooperatifi arasında Alanya İskelesi’nde su, elektrik, tel örgü ve çeşitli konularda aylardır yaşanan tartışmalar ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in iki tarafı uzlaştırmasıyla son buldu. Taraflar ALTSO’da hazırlanan anlaşmayı imzalayarak, barışı sağladı. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya İskelesi’nde Alanya Balıkçılar Kooperatifi ile Alanya Yatçılar Kooperatifi arasında uzun süredir çeşitli konularda tatsızlıkların yaşandığını hatırlattı. Şahin, “İskelemizde aylardır devam eden çeşitli sorunlar vardı. Bu sorunların ardından iki taraf da bize geldiler ne yapabiliriz diye. Yaptığımız kısa bir çalışma sonrasında anlaşmayı sağladık. Ben uzlaşmacı oldukları için iki tarafa da teşekkür ediyorum. Alanya’mızın uzlaşmaya, birlik beraberliği ihtiyacı var, ayrışmaya değil. Ortak paydamız Alanya ticaretini üst seviyeye taşımak iki tarafa da tekrar hayırlı olsun diyorum” dedi.
Alanya Balıkçılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Adnan Sipahioğlu, barışı sağlayan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e teşekkür ederek, “Amacımız iskelede birlik beraberliği sağlamak, kavga gürültüyü bitirmek. Bugüne kadar yaşanan tatsızlıklardan dolayı halkımızdan özür diliyoruz. Biz Yatçılar Kooperatifi’yle, Balıkçılar Kooperatifi işbirliğini yaptık. Allah nasip ederse bundan sonra birlik beraberlik içerisinde olacağız.”
Alanya Yatçılar Kooperatifi Başkanı Yusuf Demirel ise, iskelenin uzun zamandır kanayan bir yara olduğunu belirterek, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in araya girmesiyle barışın sağlandığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya’da Yatçılar Ve Balıkçılar Arasındaki Gerilim Son Buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN